مسکو: آمریکا منتظر پاسخ قاطع ما به تحریم‌های جدید باشد

مشروح خبر

پس از آنکه دولت آمریکا از اعمال تحریم‌های جدیدی علیه گروهی از سرمایه‌داران و چهره‌های سیاسی روسیه خبر داد، مسکو هشدار داد، پاسخ قاطعی به تحریم‌های جدید واشنگتن خواهد داد.
به گزارش باختر،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه گروهی از چهرهای تجاری، سرمایه‌داران و چهره‌های سیاسی روسیه به بهانه آنچه «فعالیت‌های بدخواهانه» از جمله مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ خواند، اعمال کرد؛ چهره‌هایی که شامل اولگ دریپاسکا که نوزدهمین فرد ثروتمند در روسیه است، ویکتور وکسلبرگ، صاحب هلدینگ رنووا، کریل شامالوف که گفته می‌شود داماد پوتین است و در شرکت سیبور فعالیت می‌کند، آندری اسکوچ معاون مجلس سفلای پارلمان روسیه، سلیمان کریموف، عضو مجلس علیای پارلمان روسیه و چند تن دیگر می‌شوند. وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: البته ما این حملات فعلی ضد روسیه و هرگونه اقدام جدید از این دست را بدون پاسخی سرسختانه نخواهیم گذاشت اما اول از همه می‌خواهیم توصیه کنیم که واشنگتن توهمش مبنی بر اینکه می‌تواند با زبان تحریم با ما صحبت کند را کنار بگذارد.
در این بیانیه خاطرنشان شد: واشنگتن دیگر انتظار تاثیر مطلوبی از تحریم‌های سابقش را ندارد و سیاستمداران آمریکا به حدی از پوچی رسیده‌اند که تلاش می‌کنند شرکت‌هایی را هدف تحریم قرار دهند که مدت‌هاست روابط تجاری خود با آمریکا را حفظ کرده‌اند؛ روابط تجاری که هزاران شغل به آنها وابسته است.
اخیرا روابط آمریکا و روسیه با کلید خوردن دور جدید اخراج دیپلمات‌ها از جانب دولت‌های دو کشور به بهانه مسموم شدن سرگئی اسکریپال جاسوس سابق روس در سالزبری انگلیس با ماده اعصاب به میزان چشمگیری تیره شده است.
این تحریم‌های جدید علیه ۲۴ تبعه روس که از هم‌پیمانان نزدیک ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هستند، اعمال شده است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که این تحریم‌ها در واکنش به اقدام‌های خصمانه از جانب مسکو وضع شده است.تحریم‌های جدید آمریکا هفت تن از سرمایه‌داران روس و ۱۲ شرکت تحت کنترل آنها را شامل می‌شود. این تحریم‌ها همچنین ۱۷ مقام ارشد روس را دربرمی‌گیرد.
بر اساس تحریم‌های وضع شده، دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در آمریکا بلوکه شده و اتباع آمریکایی حق تجارت با آنها را ندارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نوزده =

56 + = 64