مشاور وزیر کار: بازسازی مناطق زلزله زده شاید تا ۲ سال دیگر هم طول بکشد

مشروح خبر

مشاور وزیر کار گفت: با این روند بازسازی که مشاهده کردیم، خلاف آن وعده‌هایی که برای اتمام کار داده شده، شاید تا ۲ سال دیگر هم بازسازی طول بکشد.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، زهرا کریمی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به گستردگی مناطق زلزله زده اظهار داشت: مشکلات در این مناطق نیز گسترده است و متاسفانه سرعت روند ساخت و سازها بسیار پایین است.
وی افزود: اگرچه کار انجام می شود اما به یک بسیج همگانی برای سرعت بخشیدن به کار ساخت و ساز نیاز داریم.
مشاور وزیر کار خاطر نشان کرد: در حال حاضر می توان از توان نیروهای سرباز برای پیشبرد کار استفاده کرد چرا که نیروهای مهندس و زبده ای در بین سربازان وجود دارد.
کریمی ادامه داد: همیشه تهدیدها می تواند به فرصتهایی را فراهم کنند در غیر اینصورت تهدیدها می تواند عواقب بدی را در پی داشته باشد.
وی از اندوه و افسردگی قالب بر مردم زلزله زده کرمانشاه سخن گفت و اظهار داشت: متاسفانه در بین مردم این مناطق هیچگونه نشاط بازسازی وجود ندارد.
کریمی ادامه داد: در بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشتیم شاهد خمودگی و افسردگی بین برخی از ادارات که هنوز در کانکس به سر می برند نیز بودیم و می توان گفت واقعا وضع بسیار اسفناک است.
وی تصریح کرد: تاخیر در ساخت و سازها بیشتر به دلیل عدم بودجه کافی، نبود نیروی توانمند برای کار و انتخاب پیمانکار ناکارآمد است.
کریمی همچنین یادآور شد: با این روند بازسازی که مشاهده کردیم انتظار خلاف آن وعده هایی است که برای اتمام کار دادند و شاید تا ۲ سال دیگر هم طول بکشد.
عضو هیات علمی دانشگاه مازندران تاکید کرد: اگر بسیج عمومی به روند بازسازی ها کمک نکند بدون شک نگرانی هایی را به وجود خواهد آورد.
وی نرخ بیکاری استان کرمانشاه را بسیار بالا اعلام کرد و اذعان داشت: بسیاری از این بیکاری ها شاید به خاطر فرار سرمایه در دوران جنگ است و باید برای آن تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

4 + 6 =