مشکل گرانی «گوشت» با جلسه گذاشتن حل نمی‌شود

2019-01-02-10-38-44
مشروح خبر

2019-01-02-10-38-44

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه گفت: مشکلات گرانی گوشت با برگزاری جلسه و ارائه گزارش میزان گوشت توزیع شده حل نمی‌شود.
به گزارش باختر، عبدالرضا یاری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش شدید قیمت گوشت، اظهار کرد: عمده دلیل اصلی این گرانی قاچاق دام به خارج از کشور است و باید قبول کنیم دشمن برنامه دارد وضعیت بازار ما را به هم بریزد. حتی شنیده شده برنامه دشمن خروج دام‌های مولد است تا مشکلات صنعت دام در بلندمدت بیشتر شود.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه، افزود: متاسفانه مسئولین و دست اندرکاران در کشور ما زمانی که یک کالا دچار بحران شد به مسئله ورود می‌کنند و با وجود آنکه روند افزایش قیمت گوشت از قبل آغاز شده بود هیچ برنامه‌ریزی برای کنترل آن نداشتند.
یاری تاکید کرد: در حالیکه می‌دانیم قاچاق عامل گرانی گوشت است و با وجود آنکه 10 دستگاه در امر مبارزه با قاچاق دخالت دارند، اما شاهد اقدام جدی در این زمینه نبوده ایم.
وی معتقد است، ساماندهی قیمت گوشت کار کارشناسی و اقدامات بلندمدت نیاز دارد و با برگزاری جلسه و ارائه گزارش نمی‌توان قیمت گوشت را کنترل کرد.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه با اشاره به سهم 10 درصدی گوشت وارداتی از تامین بازار گوشت کشور، خاطرنشان کرد: واردات گوشتی که اکنون برای تنظیم بازار انجام می‌شود سهم بسیار کمی دارد و 90 درصد مابقی مربوط به تولیدات داخلی است که باید فکری به حال آن کرد.
یاری واردات گوشت را مسکن مقطعی و اضطراری برای کنترل بازار دانست و عنوان کرد: باید در کنار این مسکن مقطعی، برنامه‌های بلندمدتی هم داشته باشیم.
وی اضافه کرد: توزیع همین گوشت تنظیم بازار نیز با مشکلاتی مواجه است و گاهی مردم ساعت‌ها در صف می‌ایستند و گوشت به دست خریدار واقعی نمی‌رسد.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه اظهار کرد: اگر دشمن ببیند در به هم ریختن بازار گوشت موفق بوده و ما نتوانستیم با آن مقابله کنیم، ممکن است سراغ سایر کالاهای اساسی هم برود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

23 + = 29