مصوبه ای برای دریافت عوارض محلی

1542982 (1)
مشروح خبر

با پیگیری های اعضای شورای عالی استانها و موافقت وزیر محترم کشور لایحه دریافت عوارض محلی توسط شوراهای شهر و بخش، به مجلس شورای اسلامی ارسال و تصویب شد.
در نشست علنی ۲۷ فروردین ماه مجلس شورای اسلامی با لایحه مالیات بر ارزش افزوده( ماده۵۳) با اکثریت آراء موافقت کردند.
طبق این ماده؛ شوراهای اسلامی شهر و بخش می توانند صرفا در چارچوب ابلاغیه وزیر کشور و در اجرای قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران مصوب 10/۳/1375 و اصلاحات بعدی آن برای تامین هزینه های شهر و روستا نسبت به برقراری وضع عوارض محلی... اقدام نمایند.
وزیر کشور موظف است عناوین ماخذ و نرخ سقف عوارض مذکور را با توجه به شرایط هر منطقه جغرافیایی با همکاری شورای عالی استانها حداکثر تا پایان آذر ماه هرسال تعیین و به شوراهای اسلامی شهر و بخش ابلاغ نماید.
شوراهای اسلامی شهر و بخش نیز موظفند نسبت به وضع و تغییر عوارض محلی ابلاغیه وزیرکشور تا پانزدهم بهمن ماه هر سال برای اجرا درسال بعد اقدام و پس از تصویب اعلام عمومی نمایند.
سید پیمان موسوی نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی کشور ضمن اشاره به موارد فوق متذکر شدند با تصویب این لایحه شهرداری ها بایستی از این پس هرگونه عوارض را با نرخ مصوب وزارت کشور توسط اعضای شورا اخذ نمایند و بدین ترتیب شهرداری ها به سلیقه و تفسیر خود نمی توانند بدون تایید وزارت کشور و شورای عالی استانها، عوارض را وضع و اخذ نمایند.
بر این اساس عوارضی که از تاریخ اجرای این لایحه به بعد توسط افراد پرداخت شود سروسامان خواهد گرفت و هیچگونه سلیقه ای در آن دخالت نخواهد داشت تا هیچ حقی از افراد ضایع نگردد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =

+ 20 = 21