معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش عنوان کرد: رتبه پایین کرمانشاهیان در قبولی کنکور

مشروح خبر

96-11-c07-143

به گفته معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، دانش‌آموزان این استان در حال حاضر رتبه 31 کشور را در قبولی‌ در کنکور سراسری دارند.
به گزارش ایسنا، محمدرضا بسامی در آیین تجلیل از معلمان برتر حوزه پژوهشی استان کرمانشاه که روز(17 اردیبهشت) در کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به جایگاه نامناسب استان کرمانشاه در کسب قبولی در کنکور سراسری اظهار کرد: بر اساس آمارها دانش‌آموزان این استان رتبه 31 کشور را از حیث قبولی در کنکور دارند که باید برای ارتقای این جایگاه برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای تشکیل اتاق کنکور در استان برای ارتقای جایگاه استان افزود: دانش آموزان استان کرمانشاه استعدادهای خوبی دارند که شکوفایی این استعدادها نیاز به کار دارد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاکید کرد: باید به جایگاهی برسیم که
دانش آموزان این استان در سطح استانهای با قبولی بالا در کنکور قرار بگیرند.
بسامی اضافه کرد: شاید رسیدن به جایگاه مطلوب در سال آتی شدنی نباشد، اما می توان در بلندمدت به نتایج قابل قبولی در این حوزه رسید.
بسامی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر
گزینش ها در آموزش و پرورش استان کرمانشاه به روز هستند، گفت: در حال حاضر حتی یک پرونده گزینش نشده قبلی در استان نداریم و از این به بعد هم
گزینش ها به روز خواهد بود.
وی با بیان اینکه فرهنگیان استان کرمانشاه از سال 89 تاکنون طلب بیش از 43 میلیارد تومانی از آموزش و پرورش دارند، افزود: با تلاش های صورت گرفته تا اواخر اردیبهشت و نهایتا خرداد ماه تمامی این طلب ها پرداخت خواهد شد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با اشاره به درخواست کمک سه میلیارد تومانی برای آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ابراز امیدورای کرد: این مبلغ تا آخر اردیبهشت ماه به صورت نقدی و یا تجهیزاتی در اختیار استان قرار بگیرد
بسامی اشاره ای هم به اقدامات انجام گرفته از سوی آموزش و پرورش استان کرمانشاه از ابتدای وقوع زلزله در مناطق زلزله زده استان برای دانش آموزان پیش دانشگاهی داشت و افزود: اعزام قریب 1200نفر از دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به اردوی علمی تفریحی در اردوگاه شهید باهنر تهران در آستانه برگزاری آزمون سراسری، اهدای «تب لت» و «لپ‌تاپ» به همه دانش آموزان پیش دانشگاهی زلزله زده، برگزاری
کلاس های فوق العاده برای دانش آموزان و... از جمله اقداماتی بوده که انجام گرفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + سه =

4 + 1 =