معاون بین المللی گمرکات در نشست با مسئولین گمرک اقلیم کردستان: سیاست گمرک ایران ادغام بازارچه‌های مرزی است

مشروح خبر

نشست مشترک مسئولان گمرکات جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق با هدف یکسان سازی اطلاعات تجاری دو منطقه غربی ایران با اقلیم کردستان در سالن جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، نشست مشترک گمرکات جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان با حضور نماینده وزارت خارجه، معاون دفتر همکاری بین المللی گمرکات جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل گمرکات کردستان و کرمانشاه و جمعی دیگر از مدیران گمرکات عراق با هدف یکسان سازی اطلاعات تجاری دو منطقه غربی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق برگزار شد.
حمیدرضا محمدی معاون بین المللی گمرکات جمهوری اسلامی ایران در این نشست اظهار داشت: موضوع دومین نشست مشترک ما پیرامون مرتفع کردن مشکلات و مباحث مربوط به مرزهای مشترک استان کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق و تبادل الکترونیکی ما است، تقاضای جدی ما این است که گمرکات اقلیم کردستان مسئله ایکس ری را بگیرد.
محمدی تاکیدکرد: برگرداندن کالاهای بدون مجوز به کشور ایران امکان پذیر نخواهد بود و سیاست گمرک ایران ادغام بازارچه های مرزی با یک مدیریت منظم و منسجم است.
وی با اشاره به مباحث مختلف مطرح شده در خصوص برگزاری سومین جلسه مدیران مرزی دو کشور گفت: برگزاری جلسه سوم برای حضور ما در کشور عراق مشکل و زمان‌بر است، لذا جلسه سوم در مرز باشماق در بهمن ماه آینده برگزار می شود.
به گزارش فارس، جلسه اول مرداد ماه امسال بوده، جلسه دوم 21 آبان ماه جاری و جلسه سوم بهمن ماه سال جاری در مرز باشماق و جلسه فنی یک ماه دیگر در تهران برگزار می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =

24 + = 34