معاون وزیر بهداشت: قصرشیرین ظرفیت مطلوبی در بخش توریسم درمانی دارد

معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به موقعیت مرزی قصرشیرین و فاصله نزدیک آن با شهرهای همجوار آن سوی مرز در عراق ، این شهرستان از ظرفیت مناسبی در بخش توریسم درمانی برخوردار است.
به گزاش باختر و به نقل از ایرنا ، قاسم جان بابایی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز درمانی قصرشیرین افزود: در صورت مرمت هتلینگ بیمارستان و تامین کادر پزشکی مورد نیاز می توانیم در بحث توریسم درمانی در قصرشیرین موفق عمل کنیم.
وی اظهار داشت: بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین طبق برآورد کارشناسان در جریان زلزله هفت و سه دهم ریشتری 21 آبان پارسال آسیب جدی ندید و تنها دیوارها و هتلینگ آن باید سریعتر اصلاح و مرمت شود.
وی بیان کرد: هم اکنون وضعیت اتاق های بیمارستان قصرشیرین در اثر خرابی های ناشی از زلزله بگونه ای است که بیماران رغبتی برای پذیرش و بستری شدن ندارند.
معاون درمان وزیر بهداشت اظهار کرد: قصرشیرین در زمینه تامین کادر درمانی متخصص با توجه به جمعیت آن شرایط لازم را ندارد ولی تلاش می شود 2 پزشک متخصص رادیولوژی و زنان و زایمان مورد نیاز منطقه را تامین کنیم.
جان بابایی اضافه کرد: تلاش ما این است از پزشکان متخصص زن در قصرشیرین استفاده کنیم که خود قابلیت انجام سونوگرافی را دارند تا خدمات لازم را به بیماران این شهرستان ارائه دهند.
وی در خصوص مرمت و بازسازی بیمارستان های سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب نیز گفت: بازسازی و مرمت سرپل ذهاب از جمله تعهدات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است و هر میزان اعتبار نیاز باشد برای این مهم تخصیص می یابد.
وی اظهار کرد: بیمارستان اسلام آبادغرب نیز قرار است توسط خیران مرمت و بازسازی شود.
وی افزود: هم اکنون کار بازسازی بیمارستان قدیم سرپل ذهاب در مرحله تکمیل است و پیش بینی می شود تا پایان خرداد به بهره برداری برسد.
وی همچنین از ساخت بیمارستان جدید از سوی خیران استان اصفهان و کاشان در سرپل ذهاب خبرداد و گفت: بیمارستان جدید اسلام آباد غرب نیز در جریان زلزله آسیب جدی دید و خیران برای ساخت یک بیمارستان دیگر در این شهرستان که زمین آن اهدایی است ، اعلام آمادگی کرده اند.
وی در خصوص خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در صورت بازگشایی مرز خسروی در سال جاری افزود: سال گذشته تجهیزات بسیار خوبی در بیمارستان قصرشیرین نصب شد و در صورت نیاز امسال نیز این مهم با جدیت دنبال می شود.
وی گفت: بیشترین نیاز ما در اربعین امسال ، بحث حضور پزشک و نیروی انسانی است که تلاش خود را برای جذب و تامین آن به کار می بندیم.
فرماندار قصرشیرین نیز با اشاره به مرزی بودن این شهرستان مرزی ، مهمترین نیاز این منطقه را حضور کادر درمانی متخصص برای ارائه خدمات لازم به بیماران بیان کرد.
فرامرز اکبری با اشاره به کمبود پزشک متخصص افزود: وجود ریزگردها ، آسیب پذیری منطقه در اثر زلزله و پس لرزه های ناشی از آن ، فعالیت های مرزی ، تردد احتمالی زائران اربعین و محرومیت مردم منطقه از جمله عوامل موثر در تامین کادر درمانی متخصص در این شهرستان مرزی است.
وی همچنین خواستار شتاب بخشیدن به کار مرمت و بازسازی هتلینگ و بخش های مختلف بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین شد.
طرح راه اندازی توریسم درمانی با توجه به موقعیت خوب این منطقه به منظور پذیرش بیماران عراقی نیز از دیگر مواردی بود که فرماندار قصرشیرین به آن اشاره کرد.
فرماندار قصرشیرین با قدردانی از تلاش های وزارت درمان و آموزش پزشکی در بحث خدمات رسانی به زلزله زدگان گفت: خدمات ارائه شده به آسیب دیدگان قصرشیرین در نخستین ساعات وقوع این حادثه و پس از آن، بسیار بی نظیر بود.
بیمارستان 96 تختخوابی حضرت ابوالفضل قصرشیرین سال 76 ساخته شد و دارای بخش های اطفال ، اتاق عمل، جراحی عمومی ، آزمایشگاه ، بخش زنان و زایمان ، سونوگرافی ، رادیوگرافی ، اورژانس ، داروخانه ، بخش سرپایی، بستری و تخت های CPR است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + = 24