ممنوعيت اخذ هرگونه وجه در هنگام ثبت نام دانش آموزان

N82941584-72386036
مشروح خبر

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اخذ وجه هنگام دریافت کارنامه و یا ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس را ممنوع اعلام کرد.
به گزارش باختر، نورالله حیدری در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه دریافت هرگونه وجه هنگام دریافت کارنامه دانش آموزان از سوی مدارس ممنوع است، گفت: غیر از شهریه‌های مدارس خاص، اخذ هر نوع وجه از سوی مدارس ممنوع بوده و مدارس حق دریافت هزینه بابت دریافت کارنامه دانش آموزان را ندارند.
رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اضافه کرد: مدارس هنگام ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید هم تنها اجازه دریافت پول کتاب بر اساس نرخ مصوب و حق بیمه را دارند.
حیدری با اشاره به نظارت بر مدارس برای جلوگیری از عدم دریافت وجه اضافی از خانواده‌ها، گفت: خانواده‌ها می توانند در صورت مشاهده تخلف مدیران مدارس به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کرده تا رسیدگی و برخورد لازم انجام شود.
وی در ادامه اشاره ای هم به پایین بودن سرانه مدارس داشت و گفت: سرانه ای که برای اداره مدارس در اختیار مدیران مدارس قرار می گیرد خیلی ناچیز بوده و مدیران مدارس برای اداره بهتر امور مدرسه نیاز به همراهی و مشارکت خانواده ها دارند، لذا از والدین می خواهیم در صورتی که از نظر مالی امکان کمک به مدارس را دارند، برای اداره بهتر امور مدارس با مدیران مدارس همکاری کنند، البته امسال به مدیران مدارس تاکید شده با توجه به شیوع بیماری کرونا و بیکاری تعدادی از اولیا، فشار مضاعفی به لحاظ اقتصادی از سوی آموزش و پرورش به خانواده‌ها وارد نشود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

+ 80 = 86