«مهدی محمدی» رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا خبرداد؛ هر ساعت 9 کرمانشاهی در دام «کرونا»

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به سیر افزایشی مبتلایان کرونا در استان، به تشریح جزییات سیر مبتلایان، فوتی ها و بستری های این بیماری در استان از زمان شروع آن تاکنون پرداخت.
مهدی محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع بیماری کرونا از اوایل اسفند سال گذشته در استان گفت: در اسفندماه بطور میانگین هر روز 4.3 مورد ابتلا به کرونا در استان داشتیم که متاسفانه در ماه های بعدی این روند سیر شتابان به خود گرفت و در فروردین به طور میانگین به روزانه 22.2 مورد، در اردیبهشت ماه به روزانه 76 مورد و در خرداد ماه به روزانه 226.3 مورد رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر بطور میانگین در هر ساعت حدود 9 نفر در استان به کرونا مبتلا شده و به جمع بیماران کرونایی استان اضافه می‌شوند.
محمدی در تشریح سیر فوتی های این بیماری هم گفت: در اسفندماه بطور میانگین هر دو روز یک مورد فوتی داشتیم که در فروردین ماه این تعداد به 1.4 فوتی در هر روز رسید و در اردیبهشت ماه با اندکی کاهش تعداد فوتی ها به یک مورد در روز رسید و در خردادماه متاسفانه با رشد چشمگیر به چهار مورد مرگ در هر روز رسید.
وی افزود: وضعیت فوتی های ناشی از کرونا در روزهای ابتدایی تیرماه امسال نامناسب‌تر است، بطوری که در روز اول تیرماه 10 مورد فوتی، در روز دوم هفت مورد و در روز سوم پنج مورد فوتی ناشی از کرونا داشتیم و با احتساب این موارد در سه روز ابتدایی تیرماه 23 مورد فوتی داشته ایم که آمار بالایی است.
محمدی به سیر بستری های کرونا در استان هم اشاره کرد و افزود: در اسفندماه روزانه 32 مورد بستری(شامل موارد قطعی و مشکوک به کرونا) داشتیم که این تعداد در فروردین ماه به 47 بستری در روز رسید و در اردیبهشت ماه به 51 بستری در روز افزایش پیدا کرد.
وی افزود: متاسفانه در خرداد ماه سیر بیماران بستری افزایش چشمگیر یافته و به 81 مورد در روز رسید و با این احتساب در خرداد ماه در هر ساعت بیش از سه نفر در بیمارستانهای استان بستری شدند که این آمار در روزهای ابتدایی تیرماه هم سیر افزایشی داشته است.
محمدی با توجه به سیر افزایش مبتلایان کرونا در استان، از مردم خواست تا نسبت به هشدارها حساس بوده و برای حفظ جان خود و دیگران توصیه های بهداشتی در زمینه کرونا را جدی بگیرند.
وی افزود: اگر مردم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری را نداشته باشند، این بیماری قابل کنترل نیست و هر روز شاهد افزایش مبتلایان و از دست دادن تعداد بیشتری از هم استانی‌هایمان خواهیم بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81 + = 86