مون جائه این: رهبر کره‌شمالی به خلع سلاح کامل اتمی و دیدار با ترامپ متعهد است

رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی گفت، رهبری کره شمالی به تعهدش مبنی بر خلع سلاح اتمی کامل شبه جزیره کره و دیدار برنامه ریزی شده با رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر تاکید کرده است.
به گزارش باختر، به نقل از خبرگزاری رویترز، مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی در یک نشست خبری در سئول گفت: من و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در یک نشست که روز شنبه (5 خرداد) برگزار شد روی احتمال نشست آمریکا – کره شمالی که باید برگزار شود، توافق کردیم.
وی ادامه داد: رهبر کره شمالی و من توافق کردیم که ۱۲ ژوئن نشست در سنگاپور با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا باید موفقیت آمیز برگزار شود و تلاش ما برای خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و یک دولت صلح آمیز نباید متوقف شود.
رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی همچنین اذعان داشت که پیونگ یانگ و واشنگتن انتظاراتی متفاوت دارند اما او به دو طرف تاکید کرده تا مذاکراتی در سطح کاری را برای حل این اختلافات برگزار کنند.
وی در ادامه گفت: در جریان دیدار بین مقام‌های کره‌ جنوبی و آمریکا ترامپ تاکید کرد که ما نه تنها به دنبال خاتمه دادن به روابط خصمانه هستیم بلکه اگر روند خلع سلاح اتمی کره شمالی تکمیل شود همکاری اقتصادی نیز خواهیم داشت. من به کره شمالی و آمریکا تاکید می‌کنم تا مشکلات خودشان را به صورت ارتباط مستقیم حل و فصل کنند.
وی همچنین گفت که دیدار با رهبر کره شمالی که دومین در یک ماه محسوب می‌شود پس از درخواست رهبر کره شمالی صورت گرفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29 + = 35