نائب رئیس خانه معدن استان : «حقوق دولتی» بر دوش برخی معادن کرمانشاه سنگینی می‌کند

مشروح خبر

نایب رئیس خانه معدن کرمانشاه از فشار زیاد حقوق دولتی بر دوش برخی معادن کرمانشاه از جمله معادن قیرطبیعی و سنگ تزیینی انتقاد کرد.
به گزارش باختر، محمدرضا کارگر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بار سنگین حقوق دولتی برای معادن کرمانشاه،گفت: این در حالیست که درآمد برخی از معادن به اندازههمان حقوق دولتی است و سود بیشتری به دست نمی‌آورند.
وی با بیان اینکه طی چند سال قبل و با افزایش قیمت برخی مواد معدنی از جمله قیرطبیعی حقوق دولتی نیز افزایش یافت، خاطرنشان کرد: اکنون که قیمت این مواد سقوط ناگهانی داشته، هیچ تغییری در حقوق دولتی ایجاد نشده و همان نرخ سابق از معدن‌داران اخذ می‌شود.
نایب رئیس خانه معدن استان کرمانشاه با بیان اینکه در صورت عدم پرداخت حقوق دولتی، جرائمی برای معادن در نظر گرفته می‌شود، یادآوری کرد: برخی از معادن اکنون تا 600 میلیون تومان حقوق دولتی و جرائم آن را بدهکارند.
کارگر از خطر تعطیلی برخی معادن به دلیل ناتوانی درپرداخت حقوق دولتی خبر داد و افزود: اگر این مشکل حل نشود، معادنی که در بخش‌های مختلف از جمله قیرطبیعی داریم دیگر قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته مقرر شده بود دراستان‌ها کمیته‌ای متشکل از سازمان صمت، دیوان محساب و سازمان برنامه و بودجه برای تعیین تکلیفجرائم و حقوق دولتی تا پایان سال 95 تشکیل شود، ادامه داد: مهلت تشکیل این کمیته تا پایان سال 96 بود که متاسفانه این کار در کرمانشاه صورت نگرفت.
به گفته کارگر، کوتاهی که در این زمینه صورت گرفته اکنون گریبانگیر معادن شده و بدهی و جرائم آنها قابل تعیین تکلیف نیست.
نایب رئیس خانه معدن استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از این معادن در مناطق زلزله زده قرار دارند، تاکید کرد: پیگیری از طریق مسئولان استان در حال انجام است که بتوانیم از این طریق بخشودگی‌هایی برای معادن استان در نظر بگیریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =

+ 77 = 86