نامزدهای متخلف خسارت به مبلمان شهری را باید جبران کنند

156819614
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه درباره خسارت‌هایی که نامزدهای انتخاباتی با تبلیغات خود به سیمای شهری وارد کرده اند، گفت: با گردآوری مستندات تخلفات پس از خاتمه رای‌گیری‌ نامزدهای انتخاباتی متخلف ملزم به جبران خسارت به ابنیه و مبلمان شهری خواهند بود.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، محمدحسین صادقی با اعلام اینکه تعدادی پرونده‌ کیفری در خصوص تخلفات تبلیغاتی در استان تشکیل شده و کار گردآوری مستندات در حال انجام است، افزود: پس از پایان فرآیند اخذ رای در فرصت مناسب به دقت به این تخلفات رسیدگی می‌شود.
وی نصب آثار تبلیغاتی در خارج از محل‌های تعیین شده، رعایت نکردن ابعاد آثار تبلیغی، برپایی چندین ستاد در هر منطقه شهرداری، معرفی نکردن مسوول ستاد انتخاباتی به فرمانداری ها، دیوارنویسی‌ها و راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی و تخریب تبلیغات سایر نامزدها را از جمله موارد تخلف ذکر کرد.
به گفته دادستان کرمانشاه، استفاده از شناسنامه غیر برای رای دادن ممنوع بوده و جرم تلقی می‌شود و افرادی که مرتکب چنین اعمالی گردند برابر قانون با آنان برخورد می‌شود.وی همچنین در خصوص خرید و فروش رای و انتقال افراد از سایر حوزه های انتخابیه برای رای هشدار داد. صادقی همچنین از تشکیل ستاد رصد فضای مجازی در دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه خبر داد و گفت: فضای مجازی کاملا توسط این ستاد رصد می شود و در صورت تخطی از قانون پس از پایان رأی‌گیری حتماً با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی در ادامه بر شفافیت‌های مالی و منابع تبلیغاتی همه کاندیداها تاکید داشت و افزود: همه کاندیداها ملزم به ارایه شماره حساب به فرمانداری‌ها بوده و تمامی هزینه‌ها و باید وجوه کمکی که برای تبلیغ دریافت کرده اند را در این حساب‌ها ثبت و ضبط کرده باشند.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه تاکید کرد: عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات در تمامی شعب اخذ رای حضور خواهند داشت و احراز هویت افراد از حساسیت ویژه ای برخوردار است که بایستی مورد نظر باشد و در این راستا مردم نیز در صورت رویت هرگونه تخلف می‌توانند با شماره ۳۷۲۳۲۳۹۲ به اطلاع دادستان عمومی و انقلاب برسانند.
مدعی العموم؛ انتخاب نامزد اصلح را یکی از مهمترین وظایف رای دهندگان دانست و خاطرنشان کرد به فرموده مقام‌معظم رهبری باید افرادی را انتخاب کرد که بتوانند پرچم عدالت اعم از عدالت اقتصادی، حقوقی و سیاسی را در کشور برافراشته نگه دارند و برای یافتن کاندیدای اصلح باید تحقیق نمود و از قومیت گرایی اجتناب کرد.برای هشت کرسی نمایندگی استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ۱۴۳ نفر در ۶ حوزه انتخابیه با هم رقابت داشتند. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند در کرمانشاه و همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =