نانوايان كرمانشاهي خواستار افزايش قيمت نان شدند

949646
مشروح خبر

949646

رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه خواستار افزایش قیمت نان شد و گفت: با افزایش هزینه‌هایی که طی چند وقت اخیر داشتیم، دخل و خرج نانوایی‌ها دیگر با هم نمی‌خواند.
به گزارش باختر، اعتضاد علیزاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه طی چند وقت اخیر هزینه‌های نانوایی‌ها بسیار بالا رفته، اظهار کرد: برخی از این واحدها از پس پرداخت پول آب، برق و گاز خود هم برنمی‌آیند و در سایر هزینه‌ها مانند حق بیمه نیز مانده‌اند.
وی ادامه داد: طی چند وقت اخیر قیمت همه چیز افزایش داشته بجز قیمت نان و این امر خبازی‌ها را تحت فشار جدی قرار داده که باعث می‌شود گاهی مرتکب تخلف‌هایی مانند گرانفروشی یا کم فروشی بشوند.
رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه معتقد است، اگر فکری به حال نانوایی‌ها نشود، یا ورشکست می‌شوند و یا باید واحد خود را تعطیل کنند.
علیزاده راه کمک به این واحدها را افزایش قیمت نان دانست و عنوان کرد: درخواست افزایش را داشته‌ایم، اما فعلا مورد موافقت قرار نگرفته و این در حالی است که به استان‌ها در این زمینه اختیار داده شده است.
وی اضافه کرد: خواسته ما افزایش قانونی قیمت بر اساس آنالیز هزینه‌ها است و درخواست گرانی غیرقانونی نداریم.
رئیس اتحادیه خبازان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از یک سال است هیچ افزایشی در قیمت نان رخ نداده، خاطرنشان کرد: سال گذشته و آن هم بعد از پنج سال قیمت نان حدود 18 تا 20 درصد بالا رفت که هزینه‌های بالا رفته را پوشش نمی‌دهد.
علیزاده یادآور شد: راهکار دیگر این است که دولت فکری به حال کاهش قیمت حامل‌های انرژی خبازی‌ها بکند.
وی از فعالیت حدود 700 خبازی یارانه‌ای و 600 واحد آزادپز در کرمانشاه هم خبر داد و افزود: با این شرایط حتی پخت نان برای خبازی‌های آزادپز نیز چندان صرفه اقتصادی ندارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =

4 + 6 =