نخبه جوان کرمانشاهی در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا

photo_2019-05-23_09-08-25

پایگاه استنادی کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics) هر دو ماه یکبار به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر می پردازد که این اطلاعات در پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI)، منتشر می گردد. این فهرست بر اساس فعالیت ده سال اخیر پژوهشگران تنظیم و هر دو ماه یک بار به روز رسانی می شود. معیار انتخاب دانشمندان برتر، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آن‌ها در رشته و دسته های موضوعی بیست و دو گانه مورد ارزیابی توسط پایگاه ESI است. پژوهشگران بر اساس تعداد استناد مرتب سازی و یک درصد برتر در هر دسته ی موضوعی معرفی می شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بر اساس آخرین نتایج منتشر شده در تاریخ نهم ماه مِی سال 2019 توسط پایگاه ESI، نام دکتر رضا همتی عضو هیأت علمی جوان گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی کرمانشاه در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان در دسته موضوعی مهندسی قرار گرفت. بر اساس این گزارش، زمینه اصلی تحقیقاتی ایشان انرژی های تجدید پذیر و مدیریت انرژی در سیستم های قدرت است که بر اساس اطلاعات پایگاه Web of Science تا کنون 985 استناد به نتایج این تحقیقات صورت گرفته است.
قابل ذکر است که امروزه استناد به عنوان مهمترین شاخص تعیین میزان اثرگذاری پژوهش در سطح بین المللی پذیرفته شده است؛ بنابراین قرار گرفتن در جمع پژوهشگران یک درصد برتر دنیا، نیازمند به کارگیری راهبردهای مناسب توأم با تلاش و پشتکار مضاعف است. تعداد محدود اساتید راه یافته به این فهرست که عموماً عضو هیأت علمی دانشگاه های مطرح کشور هستند مؤید این ادعاست.
قرارگیری نام آقای دکتر رضا همتی در این فهرست در حالی که تنها چهار سال از آغار فعالیت ایشان در کسوت عضو هیأت علمی می گذرد نشان دهنده کیفیت و تأثیرگذاری بالای نتایج پژوهش های انجام شده است. خانواده دانشگاه صنعتی کرمانشاه ضمن تبریک، آرزوی توفیقات روز افزون برای ایشان در جهت استیلای علم و فناوری این مرز و بوم را دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 89