22358-th3

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت وخیم آبشوران کرمانشاه گفت: برخی نقاط آبشوران به وضعیت بحرانی رسیده و هر آن احتمال ریزش بخش هایی از آن وجود دارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، بهرام درویشی در نشست ستاد بازسازی مناطق سیل زده استان با اشاره به وضعیت نامناسب رودخانه آبشوران، گفت: پروژه ساماندهی این رودخانه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما نقاطی از آن به مرحله بحرانی رسیده است.
وی افزود: هم اکنون حد فاصل مسجد بروجردی تا میدان وزیری به وضعیت بحرانی رسیده و نشست هایی نیز در این مسیر دیده شده و به احتمال زیاد با فروکش کردن سطح آب وضعیت این بخش از آبشوران وخیم تر خواهد شد.
درویشی تصریح کرد: وضعیت در محدوده پل بنکدارها و خیابان حداد عادل وخیم تر است و باید فکر جدی و اساسی در این زمینه صورت گیرد.
وی افزود: وضعیت نقاط بحرانی آبشوران به حدی است که با فشار معمولی هم با توجه به تخریب دیواره ها امکان ریزش آن وجود دارد و در خصوص خیابان حداد عادل با توجه به فشارهای بسیاری که در اثر تردد خودروهای سنگین وارد شده احتمال ریزش بسیار بالا است.
درویشی با بیان اینکه همه دستگاه ها باید در این زمینه پای کار بیاند گفت: در حال حاضر قسمت هایی از بخش مسقف آبشوران برداشته شده است، اما در کل آبشوران و دیواره هایش وضعیت مناسبی ندارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه در ادامه به بازدیدهای کارشناسان این شرکت از نقاط حادثه خیر رودخانه قره سو پیش از سیل فروردین ماه اشاره کرد وافزود: در پی این بازدیدها سه نقطه بحرانی شناسایی شد که یکی ازآنها مربوط به همین پل فلزی رودخانه قره سو است.
وی افزود: طبق برآوردی که داشتیم 50 درصد از آب عبوری این رودخانه در سیلاب اخیر توسط این پل برگشت زده شد و بسیاری اشیا و اجسام موجود در سیلاب توسط پایه های پل نگه داشته شد و عملا
این پل نقش بسیاری در کند شدن جریان رودخانه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *