هفته‌ای بحرانی برای شبکه برق کرمانشاه

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: شرکت توانیرو حدود 70 مگاوات برای کرمانشاه سهمیه مدیریت مصرف در نظر گرفته است و هنوز روی خط قرمز نرفته‌ایم.
به گزارش باختر، امیدعلی مرآتی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در حال حاضر 100 درصد مناطق شهری و 98.9 درصد مناطق روستایی استان از نعمت روشنایی برق برخوردار است.
وی با بیان اینکه حدود 2 هزار و 500 خانوار روستای در استان برق‌دار هستند، ادامه داد: روستایی در استان نداریم که در مسیر خط طولی باشد و از نعمت برق برخوردار نباشد یک تعداد روستای کوچ‌رو داریم که 6 ماه از سال در روستا سکونت دارند و 6 ماه دیگر نیستند که با هماهنگی در زمینه روشنایی آن‌ها نیز تمهیدات خاصی در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه در ارتباط با بحث مدیریت مصرف و کاهش پیک، افزود: در کل سال حداکثر 20 روز مشکل برق در ساعت پیک مصرف، چهار ساعت در شبانه روز از ساعت 13 الی 17 داریم.
وی ادامه داد: هر سال از 15 خردادماه تا 15 شهریورماه برنامه جدی برای مدیریت مصرف داریم و سعی می‌کنیم که خاموشی با برنامه‌ای در استان نداشته باشیم.
مردم 4 ساعت قرمز را برای جلوگیری از قطع برق رعایت کنند
مرآتی ادامه داد: امسال در این راستا 4 هزار و 500 تفاهمنامه در حوزه کشاورزی، صنعتی، اداری و تجاری بسته شده که حدود 380 مگاوات عقد قرارداد شده است که ان‌شاءالله بتوانیم به حداقل 50 درصد این همکاری‌ها دست پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه شرکت توانیرو حدود 70 مگاوات برای کرمانشاه سهمیه مدیریت مصرف در نظر گرفته است، گفت: امسال سال ویژه‌ای است و با مشترکان زیادی از جمله کشاورزان تفاهمنامه‌های بسته شده است که چنانچه در ساعت پیک مصرف الکتروموتورهای خود را به حدت چهار ساعات خاموش کنند 20 ساعت بعدی برق مصرفی به مدت سه ماه رایگان است.
این مسؤول اضافه کرد: تا به امروز سهمیه‌بندی از طریق شرکت توانیرو در نظر گرفته نشده و هنوز روی خط قرمز نرفته‌ایم، ولی هشدار می‌دهیم که با بالا رفتن درجه حرارت در روزهای آینده اگر همکاری و مدیریت مصرف صورت نگیرد احتمال خاموشی است.
وی ادامه داد: براساس برنامه‌ای که هر هفته از دیسپاچینگ ملی به شرکت‌های توزیع نیروی برق ارسال می‌شود این هفته با توجه به بالا رفتن بار مصرفی از طریق دیسپاچینگ ملی در واقع برای استان کرمانشاه اعلام خطر شده و از طرفی با توجه به بالا رفتن درجه حرارت در واقع این هفته، هفته بحرانی رای شرکت توزیع برق است و چنانچه هم‌استانی‌ها همکاری لازم را در بحث مدیریت مصرف نداشته باشند مجبور به اعمال خاموشی با برنامه می‌شویم که این خاموشی‌ها مشکلات زیادی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 + = 61