همسایه ها یاری کنید تا من سهامداری کنم!

وحید حاج سعیدی

این روزها خدا را صد هزار بار شکر به مدد طرح ها و برنامه های سوفسطایی دولت، گشایش اقتصادی در بخش های مهمی از اقتصاد حاصل شده است و چهار درصدی ها بی وقفه و نان استاپ در حال جمع آوری ثروت های نجومی در بازار خودرو، مسکن، ارز و دلار هستند و به قول صائب تبریزی « به هر جانب که رو آرد گشایش در قدم دارد!» در عوض این طرف جوی چشم امید ما 96 درصدی ها به همان یارانه 45 هزار تومانی و رایگان شدن قبر و سدر و کافور و قبض برق است! در جریان هستید که اخیراً برای خانواده های کم مصرف تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق در نظر گرفته شده است. نه پدر جان شوخی کجا بود؟!
اصل خبر به روایت جراید ...
مدیرعامل توانیر در گفتگو با ایسنا گفت: در طرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف تخفیف 100 درصدی در نظر گرفته شده است. وی افزود: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها به طور معمول به یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری تعلق دارد و در صورتی که خانوارها نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، می‌توانند در گروه کم‌مصرف‌ها قرار گرفته و از تخفیف درنظر گرفته شده بهره مند شوند.البته رئیس دولت هم در این خصوص فرموده اند: قبض برق 30 میلیون نفر رایگان خواهد شد که بیشتر این افراد روستائیان هستند!
ملاحظه فرمودید دولت تا چقدر به فکر اقشار آسیب پذیر و حتی یخچال های خالی است؟! هر چند بعید می دانم هنوز سی میلیون نفر در این مملکت از مشعل، فانوس، شمع، چراغ پریموس، چراغ گرد سوز و پیه سوز استفاده کنند چرا که میانگین مصرف خانوارهای ایرانی 157 وات است! ولی با این حال ما بالاخره متوجه نشدیم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت را؟!
از یک طرف صحبت از برق رایگان است و از همان طرف امسال 60 درصد برق را گران کرده اند!
حاجی دلینگانی عضو هیات رئیسه مجلس، هفته گذشته از افزایش چراغ خاموش قیمت برق خبر داد و گفت: قبوض برق برخی خانواده‌ها در سال جاری نسبت به همان دوره مشابه در سال ۹۸، حدود ۶۰ درصد گران‌تر شده است!
علی ایحال اگر اجداد ما در گذشته از برق می هراسیدند و معتقد بودند « گر چه باران نعمتست از برق ترس» اما امروز باید از قبض برق ترسید! مخصوصاً از زمانی که به بهانه حفظ طبیعت ارسال قبوض
کاغذی هم میسر نیست و دوستان هر رقمی را که وزیر پیشنهاد می کند در قبض مجازی برق لحاظ می کنند و به قولی «هر قبض که سلطان بپسندد هنر است!»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =