وقتی مربیان ورزشی کارگر ساختمان می شوند!

برای بررسی وضعیت ورزش استان براثر شیوع بیماری کرونا، پیامدهای تعطیلی باشگاه‌های ورزشی و راهکارهای برون رفت از این بحران، خبرگزاری فارس کرمانشاه با همکاری روابط عمومی دانشگاه رازی، میزگردی مجازی با حضور دو تن از اعضای هیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه رازی، معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان و یکی از باشگاه داران فعال استان برگزار کرد.
در این میزگرد مجازی، روناک صحبت یاری مدیر یکی از باشگاه های ورزشی فعال سطح استان گفت : در این چند مدتی که کرونا شیوع پیدا کرده، مسئولین طوری درباره باشگاه‌های ورزشی هشدار می‌دهند که انگار خطرناک ترین اماکن هستند، همین مسئله باعث شده تا حالا که باشگاه‌ها بازشده اند باوجود اینکه پروتکل های بهداشتی را کاملا رعایت می‌کنیم دیگر کمتر کسی باشگاه بیاید، درحالی که رستوران ها و برخی از فضاهای خطرناک‌تر چون به اندازه باشگاه‌ها خطرناک معرفی نشدند فعالیتشان را بخوبی شروع کرده‌اند.
اینها بخشی از درد و دل‌های صحبت یاری بود. این باشگاه دار بابیان اینکه کرونا از نظر روحی و روانی تاثیرات منفی زیادی روی ورزشکاران حرفه ای برجای گذاشته، افزود: هرچند ورزشکاران رشته‌های همگانی می‌توانند در منزل هم تمریناتشان را ادامه دهند، اما ورزشکاران حرفه ای از سطح آمادگیشان دور شده‌اند.
وی در ادامه باشگاه‌ها و مربیان ورزشی را متضرران اصلی شیوع کرونا در حوزه ورزش دانست و گفت: در شهری مانند کرمانشاه بیشتر باشگاه‌ها استیجاری هستند و اجاره‌های کلانی را هم پرداخت می‌کنند. آنطور هم که اطلاع دارم 99 درصد مالکان هم در این مدت اجاره‌های خود را از باشگاه داران گرفته‌اند.
صحبت یاری افزود: پرداخت اجاره بهای باشگاه ها از یک سو و پرداخت حقوق پرسنل و هزینه‌های جاری دیگر باعث شده تا فشار زیادی به باشگاه‌ها وارد شود.
وی تاکید کرد: در این مدت هم تنها کمکی که می خواستند به باشگاه داران بکنند این بود که اقساطشان را امهال کنند، اما متاسفانه این مسئله اجرایی نشد و زمانی که موعد سررسید اقساط رسید از بانک تماس گرفتند و گفتند بیایید و قسط هایتان را پرداخت کنید.
مدیرباشگاه اسپید کرمانشاه به مشکلات پیش آمده برای مربیان ورزشی هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه در کرمانشاه اکثر باشگاه ها مربیان را بیمه تامین اجتماعی نمی‌کنند و باتوجه به اینکه در این مدت هم درآمدی نداشته‌اند، برخی از مربیان ورزشی به کارگری روی آورده و حتی به نان شب هم محتاج شده اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 14