و این هم نمایندگانی در تراز ملی

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: «ابراهیم عزیزی» به عنوان منتخب مردم کرمانشاه و سومین نماینده این شهرستان در مرحله دوم انتخابات به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، «حسین خوش اقبال» افزود: از مجموع ۴۶ هزار و ۳۵۳ آرای مأخوده صحیح؛ ابراهیم عزیزی با کسب ۲۱ هزار و ۹۶۶ رأی در حوزه انتخابیه کرمانشاه به عنوان منتخب مردم شناخته شد.
مجتبی بخشی پور نیز از حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو از مجموع ۵۷ هزار و ۳۰۵ رای ماخوذه، با کسب ۳۱ هزار و ۲۲ رأی در این مرحله از یازدهمین دوره انتخابات به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، روز دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سیدجواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشید.
ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: با پایان یافتن شمارش آرای حوزه انتخابیه اسلام‌آبادغرب و دالاهو «مجتبی بخشی‌پور» به عنوان منتخب مردم این حوزه به مجلس یازدهم راه یافت.
به گزارش باختر و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ «حسین خوش اقبال» اعلام کرد: از مجموع ۵۶ هزار و ۶۴۶ آرای مأخوده صحیح؛ مجتبی بخشی پور با کسب ۳۱ هزار و ۲۲ رأی در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو به عنوان منتخب مردم شناخته شد.
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه افزود: «نادر نادری» دیگر نامزد انتخاباتی حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۲۵ هزار و ۶۲۴ رأی کسب کرد.
براین اساس بخشی پور به عنوان هفتمین نماینده استان کرمانشاه به مجلس یازدهم راه یافت.استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 8 =