پدر و مادر بزرگ های کرمانشاهی واکسن زدند

1333400_216
مشروح خبر

مرحله دوم واکسیناسیون کرونا برای جمعیت بالای ۸۰ سال در کرمانشاه آغاز شد.
به گزارش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسن برای کسانی که متولد هفتم اردیبهشت سال ۱۳۲۰ به قبل هستند و ۸۰ سال به بالا سن دارند در مدت ۷ روز تزریق می‌شود.
دکتر شکیبا با بیان اینکه سالمندان بالای ۸۰ سال نیاز به مراجعه حضوری ندارند افزود: برای انجام واکسیناسیون با این افراد تماس گرفته می‌شود و راهنمایی‌های لازم برای تزریق واکسن ارائه خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۷ درصد سالمندان استان در سامانه سیب ثبت نام شده اند افزود: آن دسته از سالمندان بالای ۸۰ سال سن که در این سامانه ثبت نام نکرده اند می‌توانند از طریق سامانه‌ای که در روز‌های آینده معرفی خواهد شد برای تزریق واکسن اقدام کنند.
وی از آمادگی برای تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص و سرطانی خبر داد و گفت: پس ازدریافت دستورالعمل وزارت بهاشت تزریق واکسن برای این بیماران هم انجام خواهد شد.
در مرحله اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر استان بود، ۱۹ هزار و ۳۰۰ دُز واکسن تزریق شد و برای اجرای این مرحله نیز حدود ۱۰هزار دز واکسن وارد استان شده است.
در شهر کرمانشاه انجام واکسیناسیون در ۱۵ مرکز انجام می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 11 =

+ 58 = 59