پرندگان تلف شده در کرمانشاه «خفاش» نبودند

photo_2020-03-03_10-02-28
مشروح خبر

photo_2020-03-03_10-02-28

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از کشف و معدوم‌سازی بهداشتی تعدادی لاشه بلدرچین‌ تلف شده در حوالی مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: براساس گزارش اعلام شده به این اداره کل این پرندگان خفاش اعلام شدند و موجب نگرانی در میان مردم شده بود.
به گزارش باختر، دکتر امید حاج محمدی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه گزارش مردمی ابتدا حاکی از مشاهده لاشه تعدادی خفاش و نگرانی مردم از تشدید بیماری کرونا بوده است، افزود: تعدادی پرنده در حوالی مرکز بهداشت بر اثر عملیات ضدعفونی و گندزدایی این مرکز در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا تلف شده بود، که این نهاد از کارشناسان دامپزشکی خواست موضوع را پیگیری کنند.
وی با اشاره به اینکه پس از بررسی دامپزشکان و تشخیص نوع پرندگان تلف شده، مشخص شد که این تعداد پرنده در واقع بلدرچین بوده است که بر اثر انجام عملیات ضدعفونی مرکز بهداشت شهرستان تلف شده و لاشه خفاش رویت نشد.
او گفت: لاشه پرندگان تلف شده سریعا به شیوه بهداشتی دفن شد.
حاج محمدی با قدردانی از هوشیاری مردم و اطلاع رسانی آنان در زمینه گزارش موارد مشکوک و اهتمام در همکاری با دامپزشکی، یادآور شد: مطمئنا با پیگیری مسؤولان و همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی و درمانی به زودی ویروس کرونا را شکست داده و از این مرحله سخت و حساس نیز با موفقیت عبور خواهیم کرد.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه به اجرای گشت های بازرسی بهداشتی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، کشتارگاه های دام و طیور و مبارزه با کشتار غیرمجاز دام و طیور در سطح استان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکل و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و پل ارتباطی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سه =

+ 66 = 67