پرونده قتلی که پس از ۹ سال با سازش بسته شد

پرونده قتلی که ۹ سال پیش در کرمانشاه رخ داده بود، باتلاش شورای حل اختلاف، ریش‌سفیدان و گذشت اولیای دَم از حق قصاص، به صلح و سازش ختم شد.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف کرمانشاه، معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف استان با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۰ در پی یک درگیری و مشاجره خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان کرمانشاه، شخصی از این خانواده با خانواده مقتول در راه روستا درگیر شده که متاسفانه این درگیری منجر به فوت یکی از اعضای خانواده می شود.
جبار تجری افزود: در پی آگاهی نیروی انتظامی فرد قاتل دستگیر و مراحل اولیه پرونده انجام و پرونده در دادسرای شهرستان تشکیل شد که در نهایت صدور رای قصاص را به دنبال داشت.
وی ادامه داد: با درخواست خانواده قاتل و دستور دادستان کرمانشاه پرونده در سال ۱۳۹۷ به ستاد تالیف قلوب شوراهای حل اختلاف ارجاع و با تلاش شبانه روزی همکاران این مجموعه رضایت خانواده مقتول اخذ و فرد محکوم نیز از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده بازگشت.
باتلاش مسوولان قضایی، بزرگان و ریش سفیدان استان در سال ۱۳۹۸ بیش از پنج هزار پرونده دادگستری منجر به صلح شد که در این بین ۴۵ فقره پرونده قتل بوده است.
سال گذشته همچنین ۱۸ هزار و ۷۴۷ پرونده هم در شورای حل اختلاف به صلح و سازش رسیده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 74 = 81