پیامد شهادت روزنامه نگار فلسطینی در غزه؛دیده بان حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی شکایت کرد

مشروح خبر

دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه از رژیم صهیونیستی به خاطر قتل روزنامه نگار فلسطینی در غزه به سازمان ملل متحد شکایت کرد.
به گزارش باختر از خبرگزاری آناتولی ترکیه،
دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه در بیانیه ای اعلام کرد، شکوائیه ای تهیه و برای «دیوید کای» گزارشگر ویژه سازمان ملل در آزادی بیان ارسال کردیم و خواستار تحقیق فوری در خصوص قتل یاسر مرتجی روزنامه نگار فلسطینی شدیم که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی در غزه کشته شد.
دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه همچنین خواستار اجرای تدابیر ضروری برای فشار علیه رژیم صهیونیستی شد تا نقض حقوق فلسطینیان را متوقف کرده و به صورت فوری به محاصره غزه پایان دهد.
از سوی دیگر این نهاد مدافع حقوق بشر مستقر در ژنو افزوده است: با وجود تاکید برگزارکنندگان اعتراضات در مرز غزه مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت آن ها، اما تک تیراندازان ارتش رژیم صهیونیستی 17 تظاهرات کننده فلسطینی را در مرز غزه در حالی که تهدید مستقیمی برای سربازان این رژیم نبودند، کشته و یک هزار و 340 تن دیگر را زخمی کردند.
یاسر مرتجی روزنامه نگار 30 ساله فلسطینی که برای پوشش تظاهرات جمعه گذشته مردم غزه به این مرز و سرزمین های اشغالی رفته بود، شامگاه جمعه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی زخمی و صبح شنبه بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.
جمعه گذشته برای دومین هفته در مرز غزه و سرزمین های اشغالی راهپیمایی بزرگ بازگشت برگزار شد. تاکنون پس از گذشت چندین روز از برگزاری اعتراضات در غزه، 30 فلسطینی شهید و بیش از دو هزار و 850 تن زخمی شدند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

+ 61 = 66