پیش‌بینی تولید 21 هزار تن محصولات شیلاتی در استان کرمانشاه

مدیر کل شیلات استان کرمانشاه پیش بینی کرد: امسال تولید محصولات شیلاتی استان به 21 هزار تن برسد.
به گزارش باختر، سید فرزاد افضلی در گفت و گو با ایسنا، مجموع تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه را در سال گذشته 17 هزار و 206 تن اعلام و اظهار کرد: برآورد می‌شود امسال مجموع تولیدات شیلاتی استان به 21 هزار تن برسد.
افضلی تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه را شامل ماهیان سردابی، گرمابی، ماهیان خاویاری و… دانست و افزود: بیشترین تولیدات شیلاتی استان به ماهیان سردابی اختصاص دارد.
مدیر کل شیلات کرمانشاه رتبه تولید ماهیان سردابی استان کرمانشاه در کشور را رتبه پنجم در بین استان‌های غیرساحلی اعلام کرد و افزود: پیش بینی می‌شود امسال 13 هزار و 375 تن انواع ماهیان سردابی در استان کرمانشاه تولید شود.
افضلی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه رتبه اول تولید ماهیان گرمابی بین استان‌های غیرساحلی کشور را در اختیار دارد، افزود: پیش بینی می‌شود امسال میزان تولید ماهیان گرمابی استان به چهار هزار و 50 تن برسد.
افضلی اشاره ای هم به تولید ماهی در آب های طبیعی و نیمه طبیعی استان داشت و گفت: امسال برای تولید 2200 تنی ماهی در این منابع برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به پرورش ماهی در قفس در سدهای مخزنی استان، گفت: در حال حاضر در سدهای مخزنی شهدای گمنام، زاگرس و جامیشان تولید آبزیان را داریم که پیش بینی می شود این سدها در سال جاری 1300 تن تولیدات داشته باشند.
افضلی افزود: امسال همچنین پیش بینی می شود 50 تن ماهیان خاویاری در استان کرمانشاه تولید شود.
وی سپس با بیان اینکه تنها مرکز تامین کننده پست لارو گونه روزنبرگی میگوی آب شیرین کشور در شهرستان قصرشیرین قرار دارد، گفت: این کارگاه ظرفیت تولید دو میلیون قطعه پست لارو میگوی آب شیرین در سال را داشته و پیش بینی می شود امسال 25 تن میگوی آب شیرین در استان تولید شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =