چاپخانه ها اعلامیه مجالس ختم چاپ نکنند/مردم اگر جان شان را دوست دارند سوار اتوبوس شهری نشوند!

 

فرماندار کرمانشاه با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کرمانشاه گفت: مهمترین مشکل این شهرستان دعوت به مراسمات عمومی جشن و عزا است که در این راستا چاپخانه‌ها باید از صدور اعلامیه مجالس ختم خودداری کنند.
به گزارش باختر، «فضل‌اله رنجبر» در حاشیه دیدار مردمی روزهای دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: متاسفانه حال شهر و دیارمان خوب نیست و تنها راهکار کنترل وضع موجود، ماسک زدن و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.
او اظهار داشت: با اینکه درب آرامستان کرمانشاه بسته شده اما همچنان شاهد برگزاری مراسمات عزاداری هستیم که با وضعیت کرونا اصلا همخوانی ندارد.
وی ادامه داد که وضعیت به گونه‌ای شده که در جلسه ستاد کرونا مطرح کرده‌ایم تا چاپخانه‌ها از صدور اطلاعیه مراسم عزاداری خودداری کنند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مسوول پیگیری این موضوع شده است.
رنجبر تاکید کرد: اگر مردم رعایت نکنند ناچار به اقدامات قهری و کنترلی مانند جریمه خواهیم شد.
او از اصناف و اتحادیه‌ها نیز خواست تا به موضوع رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ورود جدی داشته باشند تا هرچه زودتر زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
اشغال شدن ۵۵۰ تخت بیمارستانی کرونا در استان موضوع دیگری بود که فرماندار کرمانشاه به آن اشاره کرد و گفت: متاسفانه در بستری کردن بیماران جدید مشکل جدی داریم.
به گفته وی کادر درمان نیز در فشار شدیدی هستند و خسته شده‌اند، لذا مردم باید با گذشتن از خواسته‌هایی نظیر برگزاری مراسم جشن و عزا و نیز حضور دسته‌جمعی در پارک‌ها به کاهش فشار کاری کادر درمان کمک کنند.
رنجبر همچنین از مردم خواست تا از مراجعات غیرضروری به ادارات و بانک‌ها خودداری و تا حد ممکن از طریق اینترنت کارهایشان را انجام دهند.
فرماندار کرمانشاه همچنین مردم را به استفاده نکردن از خودروهای حمل و نقل عمومی برای عبور از شرایط بحرانی فعلی دعوت کرد و گفت: درست است که مردم شرایط اقتصادی خوبی ندارند اما استفاده کردن از سیستم حمل و نقل عمومی در شرایط فعلی برای صرفه‌جویی اقتصادی به صلاح نیست.
رنجبر ماندگاری شرایط بحرانی در چند روز اخیر را گواه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از طرف مردم دانست و افزود: پاییز و زمستان فصول خطرناکی برای کرونا هستند که باید بیشتر مراقب بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 + = 35