چشم انتظار بيمارستان ويژه جانبازان


چند سال پیش در نوشته ای که در روزنامه باختر به چاپ رسید گفتم ویلچر برقی نیاز ضروری جانبازان قطع نخاع است بنیاد شهید با بی توجه از کنار آن گذشت، سال گذشته پس از چند سال بنیاد به نتیجه ای رسید که من چند سال پیش رسیدم و برای ۵۲نفر جانباز قطع نخاع کرمانشاهی شروع به خرید ویلچر برقی کرد.
برادران‌عزیزی که بر کرسی تصمیم گیری بنیادنشسته اید چرا تا زمانیکه کارد به استخوان نرسد زخم را مرهم نمی گذارید چرا هیچگاه به موقع و به هنگام درد جانبازان را درمان نمی کنید حتما باید جانبازان سال ها درد و رنج‌ تحمل کنند تا فریادشان به فلک برسد آنگاه به داد آنان برسید. چرا همیشه باید نوشدارو را پس از مرگ سهراب تهیه کنید.
برادران مسئول و مدیران محترم بنیاد بدانید وآگاه باشید که تشکیلات عظیم و طویل بنیاد برای رفع احتیاجات ایثارگران تاسیس گردیده است و اگر به موقع این نیازها برآورده نشود این تشکیلات به هیچ دردی نمیخورد.
آنچه‌که در قانون‌تشکیل بنیادشهید بعنوان وظیفه این نهاد آمده در یک‌جمله خلاصه می شود و آن خدمت به ارتقاء مادی و معنوی خانواده ایثارگران است.
سالهاست که از تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران می گذرد وساختمان های زیادی تحت عناوین مختلف توسط بنیاد ساخته شده و بعضاً به بخش خصوصی واگذار گردیده ولی هنوز یک درمانگاه یا بیمارستان ویژه برای جانبازان ساخته نشده جانبازان بدلیل وضعیت خاص جسمانی معمولا بصورت پیش بینی نشده دچار بیماری های خاص می شوند و نیاز به درمان به موقع وبهنگام و زود هنگام دارند و نمی توانند به مطب پزشکان مراجعه نمایند و در نوبت های گاها چندماهه یا دست کم چند هفته ای قرار بگیرند که این امر« سلامتی آنها را به مخاطره می اندازد» و متحمل درد و رنج فراوان می گردد به علاوه اینکه اکثر مطب ها و ساختمان های رادیولوژی و آزمایشگاه ها فاقد دسترسی مناسب برای جانبازان می باشد و همچنین مطب ها و آزمایشگاه ها و داروخانه های سطح شهر فاقد سرویس های لازم برای ارائه به جانبازان می باشند وتجمیع تمام فعالیت های درمانی در یک بیمارستان مطمئناً هم موجب کاهش آلام جانبازان و آسایش آنان و هم موجب حفظ آبروی نظام خواهد بود.
پس اگر می خواهید به جانبازان خدمتی شایسته مقام آنها بکنید نسبت به احداث یک بیمارستان ویژه جانبازان با تمام تخصص ها اقدام نمایید تا از درد ورنج روزمره آنان بکاهید.
جلال مهدوی نیا
جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 70 = 79