کارگردان کرمانشاهی جایزه بهترین فیلم خارجی جشنواره ترکیه را کسب کرد

photo_2020-12-08_12-43-54
مشروح خبر

فیلم «شیفت شب» به کارگردانی «اشکان حاتمی» از هنرمندان کرمانشاهی و به تهیه‌کنندگی دانشگاه علوم‌ پزشکی و سازمان نظام پرستاری کرمانشاه در جشنواره بین المللی Hak-iş shortfilm (فیلم کوتاه هاکیش) ترکیه جایزه بهترین فیلم خارجی را کسب کرد.
به گزارش باختر، کارگردان این فیلم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شیفت شب داستان مادر پرستاری است که در شرایط سخت کرونا دختر خود را تنها می‌گذارد و به وظیفه کاری و انسانی خود که مبارزه با ویروس کرونا است می‌پردازد که در نهایت خود مبتلا شده و به شهادت می‌رسد.
اشکان حاتمی افزود: این نماهنگ با همکاری کانون موسیقی کرمانشاه و شرکت فیلمسازی «مدیا تصویر زاگرس» تهیه شد و توانست در نهمین جشنواره فیلم کوتاه hak-iş ترکیه از میان چهار هزار و ۲۱۷ فیلم و ۱۲۰ کشور جهان جایزه بهترین فیلم خارجی را به خود اختصاص بدهد.
به گفته او، ۳۵۹ فیلم از ایران برای این جشنواره که موضوع آن احترام به کار سخت بود ارسال شده بود.
وی همچنین توضیح داد که این جشنواره روز پنجشنبه سوم دسامبر(۱۳ آذر) در سالن اجتماعات هتل «هیلتون» شهر آنکارا برگزار شد.
حاتمی با بیان اینکه این جشنواره هر سال برگزار می‌شود و امسال برای نهمین بار برگزار شد، گفت: این جشنواره توسط وزارت فرهنگ ترکیه و با همکاری کنفدراسیون hak-iş که بزرگترین اتحادیه کارگری ترکیه است، برگزار شد.
وی در ادامه همچنین در مورد دست اندرکاران این فیلم نیز گفت: شعر و کلام این اثر از «مهدی محمدی» نویسنده خوش ذوق کرمانشاهی و با آهنگسازی و آواز «علیرضا حاتمی» و تنظیم «وحید نظری کرمانشاهی» تبدیل به اثری ماندگار برای مدافعان سلامت شد.
حاتمی افزود: «شیما کاظمی»، «آندیا کیانی» و «ادیبه رحمانی» در این نماهنگ با تصویر «وحید نادری» و گریم «موسی تابش» نقش‌آفرینی کردند.
لازم به ذکر است که فیلم کوتاه «شیفت شب» همچنین در جشنواره استانی مقاومت از بین ۶۷ اثر، در بخش نماهنگ مقام اول استان را به دست آورد.
این اثر به عنوان نماینده استان کرمانشاه به شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در بخش فیلمسازان بسیجی راه یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =

+ 28 = 38