کار جهادی شهرداری کرمانشاه در روزگار کرونا زده

3645218
مشروح خبر

شهردار کرمانشاه از پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: این پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
به گزارش باختر، سعید طلوعی صبح در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شروع ساخت این تقاطع اوایل سال ۹۷ بود که به دلیل معارضات تاسیساتی و ملکی عملیات اجرایی آن عملا از اواخر سال ۹۷ شروع شد.
وی افزود: برآورد اعتبار اولیه این پروژه ۶۰ میلیارد تومان بود که به دلیل نوسانات قیمت مواد و مصالح موارد نیاز، هزینه نهایی ساخت این تقاطع به حدود ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.شهردار کرمانشاه ویژگی بارز این پروژه را نبود مشکلات مالی و اعتباری دانست و تاکید کرد: علیرغم مشکلات مالی شهرداری ها که موجب توقف و یا کندی سرعت اجرای بسیاری از پروژه های عمرانی شهری در کشور شده است، اما خوشبختانه عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی با سرعت در حال انجام است.
طلوعی با بیان اینکه تا پایان سال جاری شاهد افتتاح کامل تقاطع غیر همسطح شهید سردار سلیمانی خواهیم بود، افزود: فاز اول این پروژه که به صورت مسیر همسطح شرق به غرب و بالعکس است، در فروردین ماه امسال افتتاح شد.
وی ادامه داد: مسیر روگذر شرق به جنوب و بالعکس تا دهه مبارک فجر امسال آماده بهره برداری خواهد شد، اما به دلیل سرما امکان آسفالت شدن این مسیر مقدور نیست.
طلوعی، بیماری کرونا و برودت هوا را عامل تاخیر در زمان بهره برداری کامل از تقاطع غیر همسطح شهید سردار سلیمانی دانست و تصریح کرد: عملیات اجرایی هر مسیر از این تقاطع به پایان برسد، سریعاً برای کاهش بار ترافیکی، سرعت بخشی تردد منطقه و رفاه حال شهروندان مورد بهره برداری قرار می گیرد. شهردار کرمانشاه به جزئیات پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این تقاطع دارای سه سطح شامل؛ مسیر شمال به جنوب و بالعکس به صورت زیرگذر، مسیر شرق به غرب و بالعکس به صورت همسطح و مسیرهای گردشی شرق به جنوب و غرب به شمال به صورت روگذر است.
تقاطع «شهید سلیمانی» را
پایان سال تحویل می‌دهیم
مدیر پروژه تقاطع شهید «قاسم سلیمانی» کرمانشاه با اشاره به پیشرفت مطلوب این پروژه، گفت: این تقاطع را تا پایان سال تحویل می دهیم.
همچنین جواد احمدی در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از پروژه تقاطع شهید سپهبد قاسم سلیمانی با اشاره به شروع ساخت این پروژه از اوایل سال ۱۳۹۷ گفت: با توجه به معارضات تاسیساتی و ملکی، عملا پروژه از اواخر این سال با شتاب بیشتری عملیاتی شد. وی افزود: بخش عمده عملیات اجرایی پروژه سال گذشته انجام شد و فاز اول آن نیز که مسیر همسطح غرب به شرق و شرق به غرب بود، فروردین ماه امسال افتتاح شد. احمدی یادآور شد: در حال حاضر پروژه تقاطع شهید سپهبد قاسم سلیمانی از پیشرفت87 درصدی برخوردار است. مدیرپروژه افزود: فاز دوم پروژه شامل مسیر روگذر شرق به جنوب و غرب به شمال تا دهه فجر امسال و تمام پروژه نیز که شامل مسیر زیرگذر شمال به جنوب و جنوب به شمال است تا پایان سال به بهره برداری می رسد. احمدی اعتبار اولیه این پروژه را 60 میلیارد تومان اعلام کرد وافزود: قطعا با توجه به افزایش قیمت ها این میزان اعتبار هم افزایش یافته است.
این مسئول افزود: به احتمال زیاد تکمیل پروژه در نهایت با اعتباری حدود 120 تا 130 میلیارد تومان انجام می گیرد.
استاندار کرمانشاه:
ساخت تقاطع «شهید سیلمانی»
در شرایط اقتصادی فعلی کار بزرگی است
استاندار کرمانشاه با تقدیر از عملکرد شهرداری در ساخت تقاطع شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: اجرای چنین پروژه‌های بزرگی در شرایط اقتصادی فعلی کار بزرگی است.
هوشنگ بازوند در بازدید از پروژه تقاطع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اشاره به پیشرفت مطلوب این پروژه، گفت: در شرایطی که با تحریم و مشکلات اقتصادی مواجه هستیم، پیشرفت پروژه بسیار مطلوب بوده و عملکرد شهرداری در اجرا و پیشبرد این تقاطع جای تقدیر دارد.
بازوند از تقاطع شهید سلیمانی به عنوان یکی از بزرگترین تقاطع های غیرهمسطح در سطح کشور یاد کرد وافزود: این تقاطع پروژه بزرگی محسوب شده که پیشبرد آن در شرایط اقتصادی فعلی حقیقتا کار بزرگی است.
وی یادآور شد: از طرفی اجرای این پروژه هم به نحوی است که مشکلی برای تردد مردم ایجاد نکرده و کار سختی است که پروژه به این بزرگی بدون مزاحمت در تردد مردم اجرایی شود.
بازوند با اشاره به کلانشهر بودن کرمانشاه گفت: یک کلانشهر نیازمند پروژه های تسهیل کننده تردد است و چنین پروژه هایی می توانند نیاز یک کلانشهر در بحث تسهیل تردد را تامین کنند. استاندار کرمانشاه با اشاره به بهره برداری از این پروژه تا پایان امسال گفت: امیدواریم این پروژه هدیه خوبی برای مردم کرمانشاه از طرف شهرداری، استانداری و شورای شهر کرمانشاه باشد.
پروژه تقاطع شهید سپهبد قاسم سلیمانی، با پیشرفت87 درصدی در حال ساخت است و فاز اول آن فروردین ماه امسال به بهره برداری رسیده و آنطور که مسئولان پروژه می گویند زمان افتتاح کامل این پروژه پایان امسال خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =

+ 45 = 52