کرمانشاه به یاری سیل زدگان سیستانی شتافت

dn6jYHLsKrPa

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از اعزام محموله ۲۰ تنی موادغذایی کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش باختر،«فرزین معتمدی» در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: این محموله شامل مواد غذایی ضروری همچون روغن، برنج و حبوبات به وسیله یک دستگاه تریلی در حال ارسال به استان سیستان و بلوچستان است.
وی افزود: این محموله شامل بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه است و می‌تواند نیاز هزار خانوار را تامین کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه آماده جمع آوری کمک های مردمی هستیم، گفت: در صورت نیاز و اعلام جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اقدام به جمع آوری کمک های مردمی خواهیم کرد و این موضوع را به اطلاع مردم می رسانیم.
معتمدی با بیان اینکه تاکنون درخواستی به منظور اعزام نیرو از کرمانشاه نشده است، گفت: آمادگی لازم به منظور اعزام نیروهای امدادی به منطقه وجود دارد.
ورود سامانه بارشی و بارندگی‌های سیل آسا از روز جمعه سبب طغیان رودخانه‌های محلی، جاری شدن سیلاب و قطع تعداد زیادی از راه‌های ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان شده است.
سیلاب در جنوب این استان ارتباط بیش‌ از ۵۰۰ روستا را قطع کرد که بخشی از این راه ها بازگشایی شده اند و کماکان ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستا همچنان در محاصره سیل هستند.
براساس اعلام استاندار سیستان و بلوچستان در منطقه کنارک و زرآباد خسارت‌های زیادی وارد شده و ارتباط زمینی قطع است؛ در برخی قسمت‌ها پل‌ها خراب و ارتباطات جاده‌ای نیز قطع شده و تاکنون کمک‌رسانی با قایق‌ انجام می‌شده است، اما شرایط بگونه‌ای است که در برخی مناطق به علت شدت آب قایق‌ها نیز نمی‌توانند عبور کند.
«احمدعلی موهبتی» نيز، عنوان کرد: سر ریز آب در سد پیشین در بعضی از ساعات به سه هزار و ۵۰۰ میلیون متر مکعب در ثانیه و در سد زیردان به ۲ هزار متر مکعب در ثانیه رسیده و هم‌اینک همه‌ی آب در منطقه دشتیاری، پلان و باهوکلات آمده و روستاها در محاصره هستند و جاهایی که در محاصره سیل نیستند نیز راه‌های ارتباطی قطع است.
وی تصریح کرد: منطقه کنارک و زرآباد زیرآب هستند و راه‌های دسترسی تا حدودی قطع شده و حتما باید بالگرد به اندازه کافی به این منطقه اعزام شود تا حداقل آذوقه را برای مردم ارسال کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 18