کرمانشاه در انتظار میزبانی رویداد «گردشگری روستایی 2020»

photo_2019-04-30_19-09-14
مشروح خبر

photo_2019-04-30_19-09-14

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه با اشاره به پیگیریهای مستمر برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی 2020، از آماده‌سازی استان برای میزبانی این رویداد بزرگ خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، امیر خسروانی با اشاره به برگزاری رویداد بین المللی گردشگری 2020 در سال 2020 در ایران، گفت: از هم اکنون پیگیر برگزاری این رویداد در استان هستیم.
وی به قابلیت های استان در حوزه گردشگری روستایی اشاره کرد وافزود: روستاهای کرمانشاه در مناطق مختلف استان با آب و هوا و طبیعتی متفاوت از تنوع بسیاری برخوردارند که می تواند برای هر گردشگری جاذب باشد.
خسروانی با اشاره به وجود 14 روستای هدف گردشگری در استان گفت: هر یک از این روستاها بر حسب یک ویژگی به عنوان هدف گردشگری انتخاب شده اند، البته معتقدیم روستاهای بیشتری در استان دارای مزیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری هستند.
وی افزود: با بررسی های صورت گرفته حداقل 100 روستای دیگر استان با توجه به ویژگی های خاص از جمله طبیعت، اقلیم و بافت سازه ای روستا قابلیت تبدیل شدن به روستای هدف گردشگری را دارند.
خسروانی در ادامه از آماده سازی استان برای میزبانی از رویداد بین امللی گردشگری روستایی 2020 خبر داد وافزود: در کنار پیگیری برای برگزاری این رویداد درحال آماده سازی بسترهای لازم برای برگزاری آن در استان هستیم.
وی از پیشنهاد برگزاری 2020 رویداد گردشگری روستایی در استان در سال 2020 خبر داد وافزود: 2595 روستای دارای سکنه در استان داریم که از این تعداد 1660 روستای دارای جمعیتی بیش از 100 نفر هستند و اگر بتوانیم از این تعداد تنها در 500 روستا در طول سال چهار رویداد گردشگری برگزار کنیم به هدف خود می رسیم.
وی یادآور شد: این در حالی است که در برخی روستاها این ظرفیت وجود دارد که حتی هر ماه یک رویداد گردشگری برگزار شود. این رویدادها علاوه بر معرفی روستا و محصولات آن، به رونق اقتصاد و معیشت روستا هم کمک می‌کنند،
خسروانی از توسعه اقامت گاه‌های روستایی به عنوان گامی دیگر جهت آماده سازی استان برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی 2020 یاد کرد و افزود: تمام تلاش ما این است که بستر لازم برای حضور بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنیم و در این راستا به هر میزان که نیاز بخش خصوصی باشد و اداره کل میراث فرهنگی تایید کند تسهیلات در اختیار آنها قرار می دهیم.
وی به تاثیرات مثبت توسعه اقامت گاه های روستایی بر اقتصاد روستا نیز اشاره کرد و افزود: اقامت شبانه گردشگران در روستاها تاثیر بسیاری در افزایش درآمد روستاییان خواهد داشت و دراین راستا از هیچ حمایتی برای توسعه اقامت‌گاه ها دریغ نمی کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =

+ 20 = 28