کرمانشاه در بسیاری جرائم جزو استانهای آخر کشور است

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در بسیاری جرائم جزو استانهای آخر کشور هستیم.
به گزارش باختر، سردار «علی اکبر جاویدان» در دیدار با مدیرکل و جمعی از مدیران صداوسیمای مرکز کرمانشاه اظهار داشت: امنیت یکی از مهمترین و اساسی ترین نیازهای جامعه است که تامین آن در جامعه بر عهده نیروی انتظامی قرار داده شده است.
وی با بیان اینکه همکاران انتظامی ما در بخش های مختلف پلیس تامین امنیت مطلوب و آسایش شهروندان را جزو اولویت ها و وظایف اصلی خود قرار داده اند، گفت: شاید در این میان کاستی هایی نیز وجود داشته، اما هرگز نافی تلاش ها و زحمات شبانه روزی همکاران ما نمی شود.
جاویدان همچنین با اشاره به اینکه پلیس نهادی اجتماعی است که بیشترین ارتباط و تعامل را با مردم و همه دستگاه ها دارد، گفت: گستردگی و سختی های کار هرگز باعث نشده ذره ای برای مقابله با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی دچار تردید شویم.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: کاهش 66 درصدی شرارت ها، 49 درصدی سرقت به عنف و 7درصدی قتل در 6 ماه سپری شده از سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته همگی موید آمادگی پلیس برای مقابله با جرائم و پیشگیری از وقوع بسیاری از آنهاست.
وی با بیان اینکه امروز کرمانشاه در بسیاری جرائم جزو استان های آخر محسوب می شود، گفت: به عنوان نمونه در شرارت های رخ داده و طبق آمارهای ارائه شده از سوی ناجا استان بیست و هفتم، سرقت به عنف استان بیست و پنجم، نزاع و درگیری استان بیست و دوم و سرقت های مهم و خشن استان هجدهم هستیم.
جاویدان در ادامه پیشگیری را بسیار بهتر از درمان توصیف کرد و گفت: اگر برای جلوگیری از وقوع جرم تلاش کنیم نتایج بسیار بهتری حاصل و امنیت بیشتری حاصل می شود تا اینکه بخواهیم به دنبال دستگیری مجرمان و کشف جرائم رخ داده باشیم.
جاویدان در بخش دیگری از سخنانش به تاثیرگذاری رسانه ها و خصوصاً صدا و سیما در کاهش جرائم اشاره کرد و گفت: می توان با افزایش همکاری و تعامل موجود زمینه وقوع بسیاری جرائم را از بین برده و ریشه آنها را بخشکانیم.
وی با اشاره به تبلیغات رسانه ای دشمنان که مسائل دینی، فرهنگی و اقتصادی ما را هدف گرفته و به دنبال ایجاد ناامنی در جامعه و ناامیدی میان مردم هستند، گفت: در این میان صداوسیما با توجه به قدرت و پتانسیل هایی که در اختیار دارد می تواند با همراهی دیگر متولیان فرهنگی و نهادهای نظامی و انتظامی پاسخ قاطعانه ای به برنامه های ضدفرهنگی و ضد ارزشی دشمنان بدهد.
جاویدان در پایان از همراهی صداوسیمای مرکز کرمانشاه با برنامه های پلیس و اطلاع رسانی دقیق و به موقع و همچنین تولید آثار جهت پیشگیری از وقوع جرائم قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با افزایش تعاملات موجود شاهد شرایط بهتری باشیم و عموم مردم از اقدام خدمتگذاران خود در مجموعه انتظامی استان راضی باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57 + = 59