«کرمانشاه 2020» رسما ابلاغ شد

kermanshah-600x385
مشروح خبر

kermanshah-600x385

میزبانی رویداد بین‌المللی اکوتوریسم و گردشگری روستایی در سال 2020 میلادی به استان کرمانشاه رسید.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، براساس تفاهم‌نامه سال گذشته سازمان میراث فرهنگی با سازمان گردشگری جهانی (UNWTO) مقرر شد تا اجلاس جهانی گردشگری 2020 با موضوع گردشگری روستایی و اکوتوریسم در ایران برگزار شود.
از آن‌جا که کرمانشاه در حوزه گردشگری روستایی و بوم‌گردی دارای ظرفیت بسیار گسترده‌ای است و روستاهای استان در طول چهار فصل سال از قابلیت گردشگرپذیری برخوردارند، مسوولان استان از همان روزهای ابتدایی انعقاد تفاهم‌نامه مذکور بر آن شدند که با بهره‌گیری از این قابلیت بی‌نظیر، تلاش کنند تا میراث فرهنگی این میزبانی را به کرمانشاه واگذار کند.
بالاخره پیگیری‌های ویژه و رایزنی‌های گسترده مسوولان استان در سطوح مختلف تصمیم‌گیری کشور نتیجه داد و نامه رسمی میزبانی استان کرمانشاه برای اجلاس جهانی گردشگری روستایی سال 2020 میلادی رسما به استاندار کرمانشاه ابلاغ شد، البته ادامه روند برگزاری این اجلاس جهانی، مستلزم تبادل تفاهم‌نامه بین رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و استاندار کرمانشاه است.
استاندار کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه پیرامون چگونگی اعطای امتیاز میزبانی این رویداد بین‌المللی به کرمانشاه، اظهار داشت: گردشگری از خدمات محور توسعه استان محسوب می‌شود و تلاش کردیم از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این حوزه در راستای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار بهره بگیرد.
هوشنگ بازوند گفت: در همین راستا طی این این مدت رایزنی‌ها و پیگیری‌های گسترده‌ای به منظور کسب میزبانی رویداد بین‌المللی اکوتوریسم و گردشگری روستایی در سال 2020 میلادی انجام گرفت و خوشبختانه نامه رسمی موافقت با میزبانی این رویداد بسیار مهم به استانداری کرمانشاه ابلاغ شد.
کسب این میزبانی در واقع فرصت‌سازی برای توسعه استان براساس ظرفیت‌های موجود است که به گفته بازوند، مصداق بارز سیاست اقتصاد مقاومتی و رونق تولید مورد نظر مقام معظم رهبری است.
این مقام عالی دولت در استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه گردشگری روستایی، تصریح کرد: ده‌ها هزار گردشگر در همین تعطیلات عید فطر، از روستاهای استان دیدن کردند به گونه‌ای که حتی در برخی جاها مانند منطقه اورامانات ترافیک‌های بسیار سنگینی شکل گرفت.
بازوند رویداد بین‌المللی کرمانشاه 2020 را موتور محرکه توسعه استان دانست و افزود: این رویداد رونقی گسترده‌ای در منطقه ایجاد می‌کند و روستاهای کرمانشاه را تبدیل به یک مقصد دایمی گردشگری خواهد کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه نیز در ادامه با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری استان در روستاهای در نظر گرفته برای این رویداد، گفت: امسال برای برگزاری رویداد 2020 در 505 روستای استان نیاز به همکاری تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان داریم.
امید قادری ادامه داد: برگزاری این اجلاس جهانی، رونق گردشگری را برای استان به دنبال دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =

5 + = 6