«کرونا» مصرف آب را در کرمانشاه ۲ برابر کرد

IMG13395527

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا، شاهد افزایش حداقل 2.3 برابری مصرف آب در کرمانشاه بوده‌ایم که مشکلاتی را به صورت افت فشار برای برخی نقاط شهری به وجود آورده است.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، مهندس علیرضا تخت شاهی با اشاره به گلایه برخی شهروندان افت فشار آب تأکید کرد: که اگرچه در پیک مصرف تابستان قرار نداریم و انتظار می رود مشکلی از نظر تامین آب شرب به وجود نیاید، اما به دلیل افزایش مصرف شهروندان در پی شیوع بیماری کروناویروس مصرف آب به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است به گونه ای با تمام ظرفیت ایستگاههای پمپاژ آب مخازن به درون شبکه توزیع پمپاژ می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه به طور میانگین هر شهروند کرمانشاهی به منظور رعایت نکات بهداشتی پیشگیری از کروناویروس، در شبانه روز حداقل 120 لیتر بیشتر از مصرف معمول خود را تنها صرف شستشوی دست و صورت  می کند، اظهار کرد: این درحالی است که سایر مصارف بابت نظافت و بهداشت نیز از زمان شیوع بیماری کرونا و توصیه‌های بهداشتی افزایش یافته است.
مدیرعامل آبفای کرمانشاه تصریح کرد: در صورتی که شهروندان توصیه‌های بهداشتی را در حد متعارف و منطقی انجام دهند و همزمان مدیریت مصرف را نیز موردتوجه قراردهند، مشکلی در تامین آب شرب ایجاد نمی‌شود.
وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا باعث شد تا برنامه‌های قطعی آب از پیش تعیین شده برای اصلاح شبکه را حذف کنیم بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌های قطعی آب برای اصلاح شبکه را به زمان دیگری موکول کرده‌ایم اما ممکن است موارد اجتناب ناپذیری مانند رخ دادن حادثه و شکستگی شبکه یا خط انتقال در برخی نقاط شهر پیش بیاید و ناچار به قطع چندساعته آب
شویم.
مهندس تخت شاهی تأکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده مشکل می‌توانند با شماره 122 که شبانه روز پاسخ‌گوی سئوالات مردم است تماس بگیرند.
مدیرعامل آبفا در پایان  یادآور شد: هرگونه قطع آب در سطح استان دفتر روابط عمومی شرکت جهت انعکاس به سازمان صدا و سیما و اصحاب رسانه به اطلاع شهروندان می رسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 33 = 40