«کرونا» و تشدید مشکلات مالی مطبوعات

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا و رکود بوجود آمده ناشی از آن، گفت: رسانه‌ها و به ویژه مطبوعات محلی استان که از قبل هم با مشکل مالی دست و پنجه نرم می‌کردند بعد از شیوع کرونا این خسارت‌ها مضاعف شده است.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، وحید نیشابوری اظهارداشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و فراگیری اثرات سوء آن در جامعه و اقتصاد که موجب زیان و تعطیلی بخش قابل توجهی از اصناف و مشاغل شد، اصحاب رسانه نیز از این واقعه بی نصیب نمانده و متاسفانه این صنف هم که از قبل با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می کرد با صدمات مالی جبران ناپذیری مواجه شده است.
وی با اشاره به پیگیری ها و مکاتبات مختلف که طی هفته گذشته در این خصوص انجام گرفت، گفت: در راستای پاسداشت از زحمات اهالی رسانه در امر آگاه سازی،آموزش و اطلاع رسانی در خصوص این بیماری طی ۲ ماه گذشته و نیز در جهت جلوگیری از تضعیف و یا تعطیلی رسانه های استان بدلیل مشکلات اقتصادی پیش آمده، با مکاتبات و پیگیری که صورت گرفت از استاندار کرمانشاه خواسته شد تا نسبت به اختصاص تسهیلات در ۲ بخش بلاعوض و کم بهره به اصحاب رسانه و بویژه مطبوعات محلی اعتباری در نظر گرفته و چاره اندیشی نمایند که خوشبختانه قرار شد برای بررسی راهکارهای موجود جلسه ای با مدیران مربوطه برگزار شود.
نیشابوری گفت: نشریات استان از سال گذشته با افزایش چند برابری هزینه های کاغذ و چاپ با مشکلاتی مواجه بودند که متاسفانه باشیوع ویروس کرونا و رکود ناشی از این بیماری در تمامی بخش های کشور این مشکلات دو چندان شد به گونه ای که هم اکنون با بحران مالی مواجه شده اند.
وی نداشتن توان برای پرداخت اجاره بها دفاتر نشریات، ناتوانی در پرداخت حقوق پرسنل و حق بیمه، کاهش چشمگیر آگهی ها و پرداخت نشدن هزینه های آگهی های منتشر شده از سوی برخی دستگاه های اجرایی را از جمله عمده ترین مشکلات فعلی نشریات استان برشمرد.
مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تعطیلی نشریات و بیکاری جمع قابل توجهی از اهالی رسانه و به پاس تقدیر از زحمات جامعه رسانه استان باید از سوی مسوولین تدابیری ویژه جهت رفع بحران پیش آمده اتخاذ شود که این مهم همکاری و اهتمام تمامی مدیران استان را می طلبد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =