«کرونا» و حسرت راهپیمایی اربعین

هزار سال می‌گذرد، اما هنوز سخنان شیر زن کربلا در گوش عالم صدا می‌زند، ستون کاروان اسرای دشت کربلا آن چنان استوار ایستاد تا آزادگی و شجاعت را به دنیا درس دهد.
سخنان حضرت زینب(س) به سان چشمه خروشانی می‌جوشد که هنوز هم پس از سال‌ها طولانی جاذبه این رود سیل عظیم عاشقان ابا عبدالله الحسین را به سوی خود می‌کشاند.
سال های گذشته شاهد خروش این چشمه همیشه جوش بودیم و موج موج از جمعیت عزارادان حسینی خود را به بارگاه ملکوتی آستانش می‌رساندند.
کرمانشاه، در سال گذشته حال و هوای دیگری داشت پس از سال‌ها گرد غبار از چهره مرز خسروی کنار رفت و باز هم قدمگاه زائران و عاشقان آن حضرت شد.
پیر و جوان، زن و مرد همه آماده پذیرایی از دلدادگان ابا عبد الله الحسین بودند، مگر می‌شود عاشق سالار شهیدان باشی و خاک قدم زائرانش را طوطیای چشمت نکنی. کرمانشاهیان به مهمان نوازی شهره هستند، اما برای پذیرایی از زائران کوی یار در سالهای گذشته سنگ تمام گذاشتند.
علم موکب‌ها در استان کرمانشاه برافراشته شد و شهر سراسر آماده و مهیای میزبانی از زائران شد، میزبانی که قرن‌ها افتخار آن برای این استان در تاریخ ثبت شده است.
کرمانشاه قرن هاست که قدمگاه زائران ابا عبدالله الحسین(ع) است، این سرزمین و دیار نامش در تاریخ میزبانی از زائران عتبات عالیات ثبت شده است. آن زمان ایران تنها یک گذرگاه برای سفر به کربلا داشت که از کرمانشاه می‌گذشت و از آن روز تاکنون به دروازه کربلا مشهور است.
امسال که کرونا مانع برگزاری پیاده روی اربعین شده خیلی از افرادی که سالهای گذشته در اربعین حسینی کوله‌بار سفر بسته و عازم سفر عشق می‌شدند، تصمیم گرفتند هزینه سفر خود را خرج نیازمندان کنند تا با این کار هم دلهای ماتم‌زده خود را که از سفر عشق محروم مانده التیام داده و هم التیام‌بخش‌ دل‌های خانواده‌های بی‌بضاعت شوند.
امسال تصمیم گیری در خصوص راهپیمایی اربعین و سایر برنامه های این ایام به ستاد ملی کرونا واگذار شد و این ستاد هم هرگونه راهپیمایی و تجمع را در اربعین امسال ممنوع کرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =