گارانتی بی‌گارانتی!

393595_511

گارانتی یا همان خدمات پس از فروش یکی از حقوق اولیه مصرف کنندگان و خریداران یک کالا است، بگونه‌ای که اگر بعد از مدتی استفاده، آن کالا دچار مشکل شد بتوانند به راحتی، در زمانی کوتاه و با هزینه کم کالا را تعمیر و یا حتی تعویض کنند.
به گزارش باخترو به نقل از ایسنا، اگرچه در بسیاری از کشورها وضعیت خدمات گارانتی بسیار قوی است و حتی برخی شرکت‌ها تا زمانی که کالا را تعمیر می‌کنند عین همان کالا را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند تا در مدت تعمیر دستش خالی نباشد، اما در ایران خدمات پس از فروش به این شکل نیست.
کالاهای دارای خدمات پس از فروش معمولا قیمت بالاتری نسبت به انواع فاقد گارانتی دارند و مردم به امید آنکه در آینده خدمات بهتری دریافت کنند پول بیشتری می‌دهند، اما در اکثر موارد این گارانتی فاقد اعتبار است.
ناکارآمدی گارانتی به شیوه‌های مختلف خود را نشان می‌دهد، گاهی صریحا اعلام می‌شود یک مشکل خاص مشمول گارانتی نیست، برای برخی از مشکلات قطعه وجود ندارد و گاهی باید برای تعمیر برخی وسایل تا تهران ارسال شوند و تعمیر آنها تا چند هفته طول می‌کشد.
این مشکلات برای کالایی مثل تلفن همراه که بسیار حساس و پرکاربرد است و به سرعت دچار مشکل می‌شود، بیشتر خود را نشان می‌دهد، خصوصا حالا که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده گوشی بار خود را از ایران جمع کرده‌اند.
رئیس اتحادیه موبایل فروشان کرمانشاه با بیان اینکه نداشتن گارانتی یکی از مهمترین موارد شکایت مردم در این رسته صنفی است، گفت: اما این مشکل واقعا مربوط به واحدهای صنفی نیست.
شمس‌ا... امیری با بیان اینکه اکنون برای اکثر گوشی‌های موبایل موجود در بازار گارانتی وجود ندارد، اظهار کرد: این موضوع فقط به برندهای خاصی مانند سامسونگ، ال جی و ... محدود نمی‌شود و مربوط به همه انواع گوشی است.
وی ادامه داد: نداشتن گارانتی گلایه زیاد مردم را در پی داشته و در هفته نزدیک به 15 شکایت از نداشتن گارانتی موبایل به اتحادیه می‌رسد که بیشترین نوع شکایت را به خود اختصاص می‌دهد.
رئیس اتحادیه موبایل فروشان کرمانشاه با بیان اینکه مسئولیت این مشکلات بر عهده واحدهای صنفی نیست، خاطرنشان کرد: این خدمات باید از مرکز ارائه شود و کوتاهی از مراکز ارائه گارانتی است.
به گفته امیری، در بسیاری از موارد نبود قطعه باعث می‌شود امکان ارائه خدمات پس از فروش برای گوشی‌های موبایل وجود نداشته باشد.
وی یادآور شد: گاهی باید گوشی به تهران ارسال شود و تعمیر آن آنقدر زمان می‌برد که مصرف کننده از تعمیر انصراف می‌دهد.
رئیس اتحادیه موبایل فروشان کرمانشاه با اشاره به اینکه در گذشته واحدهای صنفی در کرمانشاه وجود داشت که خدمات پس از فروش برندهای گوشی را ارائه می‌داد، تاکید کرد: اکنون این واحدها قادر به ارائه خدمات نیستند.
امیری معتقد است، با وجود همه این مشکلات، قیمت گوشی همچنان به دلیل دشواری در وادرات بالا است و مردم هم راهی بجز خرید این گوشی‌های گران و بدون گارانتی ندارند و ضرر این شرایط فقط برای مصرف کننده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =