گزارشی از بازار راکد موبایل درکرمانشاه؛ از موبایل فروشی تا دستفروشی

366192

رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه با اشاره به کمبود «گوشی موبایل» در بازار، گفت: با ادامه این روند سال آینده همه موبایل فروشان کرمانشاه باید به دستفروشی روی بیاورند و مغازه‌هایشان را تعطیل کنند.
به گزارش باختر ، شمس‌اله امیری در گفت و گو با ایسنابا اشاره به شرایط نامناسب وضعیت بازار گوشی‌های تلفنهمراه اظهار کرد: متاسفانه با عدم تعادل شدید عرضه و تقاضا در بازار مواجهیم که این امر به شدت باعث بالا رفتن قیمت‌ها شده است و بسیاری از شرکت‌ها از فروش موبایلبه مغازه‌داران خودداری می‌کنند و نوسانات نرخ ارز را بهانه کرده‌اند.
رئیس اتحادیه رایانه و انفورماتیک کرمانشاه با بیان اینکهموبایل فروشان کرمانشاه هم سرمایه آنچنانی ندارند کهبخواهند گوشی بخرند و احتکار کنند، افزود: مشکل اصلی
مربوط به همین شرکت‌ها است و مغازه‌دار فقط منتظر است 20 تا 30 گوشی موبایل برای ویترین مغازه‌اش بخردو از قبل آنها زندگی‌اش را بچرخاند.
امیری معتقد است، این روند عدم فروش گوشی به مغازه‌داران، باعث شده برخی از مغازه‌داران از جمله در پاساژ «ارگ» به دلیل نبود بازار فقط چند ساعت در روز سر کار بیایند.اگر این روند ادامه پیدا کند بسیاریاز موبایل فروشان کرمانشاه ورشکست می‌شوند و باید سال آینده سراغ دستفروشی بروند.
امیری خواستار برخورد جدی دولت با شرکت‌هایی شد کهاز عرضه موبایل به مغازه داران خودداری می‌کنند.
رئیس اتحادیه انفورماتیک و رایانه کرمانشاه از افزایش قابلتوجه قیمت گوشی موبایل هم یاد کرد که یک دلیل آن عدمعرضه و دلیل دیگر آن بالا رفتن نرخ ارز است.
امیری بیان کرد: بالا رفتن قیمت‌ها به هیچ عنوان ارتباطی به مغازه‌داران ندارد، زیرا آنها از سود قانونی خود که 10 تا 12 درصد است هم می‌گذرند و بر اساس
بررسی که ما از فاکتورهای آنها انجام دادیم حداکثر پنج درصد سود روی گوشی‌های موبایل می‌کشند تا بتوانند بازار فروش خود را حفظ کنند.
وی درباره تاثیر طرح رجیستری بر قیمت‌های گوشی نیز تاکید کرد: اجرای این طرح به تنهایی تاثیری در قیمت‌ها نگذاشت، اما متاسفانه با این وضعیت نوسانات دلار همراه شد و به مشکل برخورد.
رئیس اتحادیه انفورماتیک و رایانه کرمانشاه با بیان اینکه با اجرای این طرح میزان گوشی موبایل قاچاق در بازار بسیار کم شده، یادآوری کرد: اگر وضعیت کمبود گوشی در بازار به همین شکل ادامه پیدا کندطرح رجیستری با شکست مواجه می‌شود و گوشی‌هایقاچاق دوباره در بازار سر درمی‌آورند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 50 = 57