1398040110151888817704364

وجود پول های کثیف در زمان تبلیغات کاندیداها به یکی از  آسیب های مهم انتخاباتی تبدیل شده است .
به گزارش باختر، امروزه یکی از انگیزه های برخی از افراد این است که به هرقیمتی که شده به قدرت برسند و راه رسیدن به همین قدرت سیاسی هم فقط با کمک همین  پول ها  می دانند براستی این قدرت چه منفعتی برای آنها دارد ؟
درجایی که پول حرف اول را بزند آیا مشروعیت مجلس که خانه مردم است زیر سوال نخواهد رفت؟ چرا مردم ما از کاندیدایی با چنین منش و رفتاری نمی پرسند که این پول ها یا این وعده های خارج از عرف و منطق که  می دهی از کجا آوردی ؟
آیا این نماینده بیشتر به فکر مردم فقیر و مستضعف است یا بیشتر درخدمت کسانی است که وامدار او هستند؟ معمولا به همراه این کارها اقدام به سخنرانی های عوام فریبانه و دادن قول های خارج از اختیار و غیر عملی به مردم می کنند که باید به این عزیزان گفت که در تراز اجتماعی در جایگاه کاندیدای مجلس نیستید چون با قواعد بازی آشنا نیستید .
اثرات این پول های کثیف در انتخابات موجب می گردد که عدالت در تبلیغ کاندیداها زیر سوال رود؛ مردم به سرنوشت شان بی تفاوت گردند ؛ افراد شایسته به دلیل ترس از هزینه سرسام آور وارد این عرصه ها نشوند.
طبق بررسی ها حقوق یک نماینده مجلس در ۴ سال دوره نمایندگی حدود ۵۰۰ میلیون تومان است در حالی که برخی از کاندیداها در یک حوزه انتخابیه کوچک بیش از چند میلیارد تومان هزینه می کنند که خود این کار نشانه فساد است .
لذا امید است با آگاهی و مطالبه گری در انتخاب خود دقت کنیم .
️به امید آن روز و به حول قوه الهی
حمزه سلیمانی
کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی و اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *