یادداشتی از «وحید حاج سعیدی»؛ پرداخت حق حمام و شورای رقابت !

tmp652885837230374913
مشروح خبر

حتماً با دیدن این عنوان خیال کردید از این پس قرار است شورای رقابت نرخ حمام های عمومی را تعیین کند و لابد چون شما هم در منزل حمام دارید چنان ارتباطی به شما پیدا نخواهد کرد و این خبر اهمیت چندانی ندارد. اما زهی خیال باطل...
داستان خیلی پیچیده تر و فراگیر تر از آن است که شما فکر می کنید. تا جایی ممکن است حمام به یک پای ثابت در سبد خانوار تبدیل شود و دولت مجبور شود یک مبلغی تحت عنوان«گرمابه» نیز در کنار یارانه پرداخت کند! اما اصل داستان...
«نسل آینده حمام ها جدای از آرام بخش بودن، به فرد اجازه می دهند تا از طیف گسترده ای از فناوری ها که در سایر جنبه های زندگی در جریان هستند، استفاده کند.
در این میان، فناوری دیجیتالی با دیوارهای الکترونیکی و پرده های دوش نمایشگر تلویزیون و شبکه های اجتماعی که با صدا فعال می شوند، نقش بزرگی در این محیط ها ایفا خواهند کرد. از دیگر قابلیت های این حمام ها، برخورداری از توانایی انجام مکالمات تلفنی از زیر دوش و آینه متصل به اینترنت است.
کابینت های موجود در حمام نیز به یادآوری موعد قرص ها برای فرد پرداخته و همچنین می توانند در زمان پایان یافتن داروها، از طریق آنلاین یک نسخه جدید سفارش دهند.
همچنین این حمام ها به صرفه جویی در آب و انرژی کمک کرده و آب پسماند دوش را بازیافت می کنند. این در حالی است که اتصالات حمام نیز حرارت اضافی را به انرژی تبدیل می کنند.
از جمله اولویت های سرویس های بهداشتی آینده همچنین می توان به قابلیت خود تمیزشوندگی آنها اشاره کرد.»
ملاحظه فرمودید... بنده شخصاً با دیدن این خبر به شدت برافروخته شدم و به قولی « از روی همچون آتشم حمام عالم گرم شد» البته نه به خاطر گسترش تکنولوژی تا حمام و آشپزخانه و گلاب به رویتان دوره المیاه، بلکه به خاطر تبعات و آثار منفی این مدل حمام ها...
تصور بفرمائید این حمام ها در سطح وسیع راه اندازی شوند، آن وقت حمام رفتن هم برای خودش داستان می شود.
قبلاً برای استحمام کافی بود یک حوله روی دوش تان بیندازید و بعد از اطمینان از وصل بودن آب، راهی حمام شوید. اما الان علاوه بر نیاز به جریان برق باید از وصل بودن اینترنت خانه هم مطمئن شوید.
در واقع با این سرعت و قطعی های مکرر اینترنت، دوش گرفتن هم برای خودش به یک مصیبت تبدیل می شود. تازه این اول گرفتاری است چرا که از این پس در قبوض تلفن علاوه بر حق جابجایی و حق اشتراک و ...باید شاهد درج گزینه «حق حمام» هم در قبوض باشیم که هر از گاهی با مصوبه شورای رقابت سیر صعودی پیدا خواهد کرد.
البته این کل ماجرا نیست، معضل بعدی تبلیغات شبانه روزی برخی شرکت های وابسته است. چرا که بعد از تبلیغ دیگ و پاتیل قسطی و تی و کف پوش خودرو در رسانه ملی، از این به بعد باید شاهد
چنین تبلیغاتی نیز باشیم:
«حمام کارت » همراه با 20 درصد روشور اضافی و لیف مجانی؛ «های دوش»؛ دوش آنلاین را با بسته های طلایی، نقره ای و برنزی؛ «فین کارت» دوش آنلاین در حمام های باستانی و معروف کشور... لذت دوش در حمام فین را با فین کارت تجربه کنید و ... البته تنها حُسن این حمام ها این است که دیگر برای فرستادن بچه ها نیاز به داد و بیداد و تشر نیست، ولی برای بیرون آوردن آنها از حمام ها باید به زور متوسل شوید!
عافیت باشد...

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

+ 25 = 26