یادداشتی از «وحید حاج سعیدی» /برجام خوش بینی و طول عمر!

-حاج-سعیدی-e1571748923124
مشروح خبر

این روزها که مسئولان مملکت خوشبین به احیای برجام هستند و حتی عده ای معتقدند نباید با احیای برجام برخورد جناحی کرد، ما هم سعی می کنیم مطلب امروز را روی موج خوشبینی تنظیم کنیم علی برکت الله!
حقیقت امر ما متوجه نشدیم چرا در سال های اخیر هر کس می خواهد کلمات خوشبینی و بد بینی را تفسیر کند، صحبت از لیوانی می کند که تا نیمه پر است. اصلاً چرا این لیوان تا نیمه پر است؟ داخل این لیوان چه چیزی ریخته اند؟ این لیوان تولید ملی است یا دوستان از چین وارد کرده اند؟ اصل است یا فیک؟ واقعی است یا تراریخته؟ اصلاً چرا لیوان؟ چرا به نیمه پر یا خالی کوزه یا آفتابه نگاه نمی کنند؟! البته از آفتابه بهتر هم هست. آن چمدان های سیاهی که چند سال قبل با آنها در ماجرای اختلاس 3 با یک وانت بارصفر، چرک کف دست جابجا می کردند. ( البته استثنائاً این کیف ها نیمه خالی نداشتند و نقداً 300 میلیون تومان ناقابل در داخل هر کدام زور چَپان می کردند!)
علی ای حال پاسخ به این سوال و سوالات مشابه هیچ ربطی به اهمیت خوشبینی ندارد و شما هم تا می توانید باید خوشبین باشید. در ضمن این حرف ما یا عمو سیفی ( سرایدار مفخم مدرسه ما) هم نیست که رویش ان قلت بیاورید. چرا که دانشمندان اخیراً کاشف به عمل آورده اند « هرچه اجتماعی تر و خوشبین تر باشید بیشتر عمر می کنید.» ( به نقل از روزنامه همشهری)
حالا خود دانید. در ضمن درست است که این روزها با تاسیس انواع و اقسام دانشگاه پولی و غیر پولی خلق الله همه دکترا و فوق دکترا گرفته اند و راجع به موضوعات مختلف افاضات می کنند، ولی ما هنوز به همان معلومات اکابری خودمان که نزد یکی از بزرگترین مکتب خانه داران شمال شرق کشور آموخته ایم افتخار می کنیم و با عنایت به نامحدود بودن حدود و ثغور وظایفمان یک بسته پیشنهادی در خصوص توسعه فرهنگ خوشبینی در جامعه ارائه می کنیم:
الف) تهیه و توزیع ملزومات خوشبینی: این روزها لوازم جانبی و خنزر پنزر در اموراتی نظیر لاغری، زیبایی، فیتنس و ... دارای بازار خوبی است و خلق الله بدون توجه به امکان پذیر مقوله مورد نظر اقدام به خرید وسایل آن می کنند. فلذا پیشنهاد می شود انواع قرص، آمپول، شربت، حلقه، عطر، دستبند، گوی، هد بند، سی دی و تی شرت خوشبینی تولید و از طریق شبکه مجازی به فروش برسد.
ب) چاپ کتاب: چاپ کتاب هایی به منظور افزایش خوش بینی می تواند گام دیگری در جهت نهادینه ساختن این امر در جامعه باشد. کتابهایی نظیر: تقویت خوشبینی در 30 ثانیه؛ چگونه بد بینی را در نطفه خفه کنیم ؟ خوشبینی جادویی در هفت روز و قس علی هذا...
ج) هماهنگی با سلاطین میدان بار: در جریان هستید که این روزها هر وقت میوه ای روی دست دوستان باد می کند بلافاصله ضد سرطان بودن یا حیاتبخش بودن آن برای نوع بشر توسط دانشمندان کشف می شود و فوری نیز رسانه ای می شود و پشت بند آن ملت همیشه در صحنه با رعایت پروتکل های بهداشتی خاک میدان بار را نیز به توبره می کشند! فلذا پیشنهاد می شود با هماهنگی سلاطین میدان بار و معرفی ادواری میوه هایی که در خوشبینی نقش به سزایی دارند، علاوه بر فروش میوه های کم مصرف ، ضریب خوشبینی را در جامعه افزایش دهیم!
ناگفته نماند اخیراً دانشمندان ژن خوشبینی را هم کشف کرده اند که اگر زوج های جوان، قبل از ازدواج یک تست ژنتیک انجام دهند و مشخص شود که زوجین دارای ژن غالب هستند ، قطعاً بچه هایشان حسابی خوشبین به دنیا می آیند و نیازی به استفاده از بسته های پیشنهادی ما نخواهد بود. هماره خوشبین باشید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =

9 + 1 =