یادداشتی از وحید حاج سعیدی /بوم سفید انتخابات ریاست جمهوری و ثبت نام اتوبوسی!

1398113018421213719728674
مشروح خبر

این روزها که به مدد فضای مجازی و امکان استفاده از صوت و تصویر و فیلم، برخی عزیزان، تمام قد تائید صلاحیت کاندیداهای شوراها، را جشن گرفته اند و با ارسال انواع و اقسام پست ها و استوری های رنگارنگ، افق های جدیدی در مقوله تبریک و شاد باش ترسیم کرده اند، بوم نقاشی انتخابات ریاست جمهوری کماکان عین دل من و یخچال عمو سیفی( سرایدار مفخم مدرسه ما) سفید و خالی است و حتی پی رنگ و طرح واره این نقاشی هم دیده نمی شود چه رسد به اینکه بتوانیم حدس بزنیم قرار است تصویر چه کسانی در این رقابت نقش ببندد؟!
حقیقت امر سال های قبل که از چند ماه قبل رقابت داغ می شد و چهره های اصلی رقابت، تبلیغات غیر رسمی و نیمه رسمی خود را با سفر به شهرهای مختلف آغاز می کردند، باز هم خلق ا... در انتخاب اصلح و گزینه مناسب دچار شک و تردید می شدند و باقی ماجرا...
اما امسال که همه صحبت از پرهیز از انتخاب اشتباه می کنند و مردم هم شش دانگ حواس را جمع کرده اند که با انتخاب اصلح، مشکلات شان مرتفع شود و یا دستکم کمتر شود، هنوز بوم نقاشی انتخابات ریاست جمهوری آماده نشده است و خبری از گل درشت های این نقاشی نیست !
البته از شما پنهان نیست نمایندگان مجلس یازدهم طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را در دست بررسی دارند، ولی با توجه به زمان اندک باقی مانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، به نظر میرسد که قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران مصوب ۵/۴/ ۱۳۶۴ با اصلاحات بعدی همچنان مبنای برگزاری انتخابات باشد. یعنی با این تفاصیل امسال هم در اوج کرونا شاهد حضور پر شور لشکری از خواننده و راننده و سلبریتی و نقاش و مداح و ورزشکار و هنرپیشه و مجری و ... در ستاد انتخابات ریاست جمهوری خواهیم بود!
حالا از این داستان که هر چهار سال برگزار می شود چه کسانی سود می برند و آیا مثل سایر مقولات اقتصادی و اجتماعی، دست مافیای ثبت نام یا سلطان ثبت نام در کار است یا نه، والله و اعلم؟!.
فقط خدا کند امسال بعد از ثبت نام، دچار موج پنجم کرونا نشویم. چون با وجود اینکه خیلی ها ادعا می کنند ریاست جمهوری اختیارات ندارد، نمی گذارند کار کند، دولت سایه همه کاره است و قس علی هذا ... برای رسیدن به این پست دست و سر می شکنند و اتوبوسی برای ثبت نام مراجعه می کنند!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 7 =

+ 65 = 69