یک سوم ازدواج‌ها در کرمانشاه به «طلاق» می انجامد

سازمان ثبت احوال آمار تفکیکی ازدواج و طلاق استان‌های کشور را منتشر کرده است. بر اساس این آمار یک سوم ازدواج‌ها در کرمانشاه به طلاق می انجامد و بیشترین درصد طلاق ثبت شده نسبت به ازدواج در شهرستان صحنه رخ داده است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، سازمان ثبت احوال کشور آمار کل ازدواج‌ و طلاق‌ها را به تفکیک هر استان منتشر کرده که وضعیت کرمانشاه چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد.
بر اساس آمار ارائه شده از سوی این سازمان، میزان ازدواج‌ها در استان، طی 6 سال گذشته کاملاً رو به کاهش بوده و این در حالی است که میزان طلاق به نسبت کاهش ازدواج چندانی تغییری نکرده است.
مجموع ازدواج‌های ثبتی در استان کرمانشاه در سال 92 مجموعاً 22 هزار و 920 عدد بوده که از این تعداد نیز 5 هزار و 407 نفر طلاق گرفته‌اند که نسبت طلاق به ازدواج 23.5 بوده است. پس از این سال به صورت متناوبی آمار ازدواج در استان کاهش بوده و از سال 95 شدت بیشتری گرفته است.
در واقع نسبت 23 درصدی آمار طلاق به ازدواج در سال 92 به 30.3 درصد در سال 98 رسیده است؛ در واقع هر سال یک درصد آمار ازدواج نسبت به طلاق افزایش داشته است. این در حالی است که طی این 6 سال، مجموعاً 31 درصد آمار ازدواج در کل استان کاهش داشته است.
البته این میانگین استانی است و وضعیت در شهرستان‌ها متفاوت است. بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال نسبت طلاق به ازدواج در برخی از شهرستان‌های کرمانشاه «بغرنج» است.
49.8 درصد ازدواج‌ها در «صحنه» به طلاق کشیده می‌شود و گیلانغربی‌ها با 11.1 درصد کمترین آمار طلاق را دارند
بر اساس جدول فوق وضعیت طلاق به ازدواج در شهرستان‌های گیلانغرب، سنقر و کلیایی، سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب به نسبت سایرین بهتر است و از سوی دیگر بیشترین آمار ثبت طلاق به شهرستان‌های صحنه، قصرشیرین و کنگاور باز می‌گردد؛ به نحوی که 49.8 درصد ازدواج‌ها در صحنه به طلاق کشیده می‌شود و گیلانغربی‌ها با 11.1 درصد کمترین آمار طلاق را در استان به خود اختصاص داده‌اند.
با درصدگیری انجام شده نسبت آمار طلاق به ازدواج به شرح ذیل است: (جدول بر اساس کمترین به بیشترین تنظیم شده است)
گیلانغرب 11.1
سنقر و کلیایی 14.6
سرپل ذهاب 17.6
اسلام آباد غرب 21.7
پاوه 24.6
هرسین 24.8
جوانرود 32.3
دالاهو 33.6
روانسر 33.8
ثلاث باباجانی 35.4
کنگاور 36.8
قصرشیرین 42.2
صحنه 49.8
کاهش آمار ازدواج و افزایش درصد طلاق متغیرهای فراوانی دارد که باید به صورت ویژه بررسی و راهکارهای آن عملیاتی شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + = 11