۱۰ روز توقیف در انتظار خودروهایی که سرعت غیرمجاز دارند

رئیس پلیس راه استان گفت: با توجه به اینکه ارتکاب سرعت های غیرمجاز و خطرناک از علل اصلی وقوع حوادث و تلفات رانندگی است، خودروهایی که با سرعت بالا در راه های برون شهری تردد کنند به مدت 10 روز توقیف خواهند شد.
به گزارش باختر و به نقل از خبری پلیس، سرهنگ «محمد حیدری» اظهار داشت: این تصمیم با هماهنگی دادستان کرمانشاه و به منظور دفاع از حقوق عامه در برابر کسانی که ایمنی تردد در راه ها را برای خود و دیگران مختل می کنندگرفته شده است.
وی ادامه داد: رانندگان متخلف علاوه بر توقیف 10 روزه خودروی آنها، مشمول جریمه 2 میلیون و 40 هزار ریالی و اعمال نمره منفی خواهند شد.
سرهنگ حیدری تصریح کرد: سرعت خودروها در راه های برون شهری استان توسط دوربین های ثابت نصب شده و یا سیاری که در اختیار تیم های کنترل سرعت نیروهای پلیس راه قرار دارد، ثبت می شود.
رئیس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: در صورتی که سرعت لحظه ای خطرناک و میانگین سرعت وسیله نقلیه ای توسط دوربین های ثابت رصد شود، آن وسیله ابتدا توقیف سیستمی شده و پس از آن در اولین فرصت که توسط پلیس متوقف شود حکم توقیف به صورت فیزیکی به مدت 10 روز به اجرا در خواهد آمد.
وی گفت: به آن دسته از رانندگانی که به سرعت و بی احتیاطی عادت دارند و تصور می کنند می توانند قانون را دور بزنند هشدار داده می شود که رفتار و فرهنگ رانندگی خود را تغییر دهند.
سرهنگ حیدری تصریح کرد: این طرح فعلا تا پایان خرداد امسال ادامه خواهد داشت و در صورت لزوم در فصل تابستان و فصول بعدی نیز تدوام خواهد یافت.
رئیس پلیس راه کرمانشاه ادامه داد: ترخیص وسایل نقلیه ای که به این علت توقیف شوند منوط به پرداخت دیون دولتی و گذراندن دوره بازآموزی خواهد بود.
وی یادآور شد: سرعت غیر مجاز و نامطمئن در راه های برون شهری استان کرمانشاه سالانه حدود 120 نفر را به کام مرگ می کشاند بنابراین بهتر است برای حفظ جان خود و دیگر شهروندان از رفتارهای پرخطر مانند رانندگی با سرعت غیرمجاز خودداری کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 23 = 24