۴۵ درصد مرگ ها در کرمانشاه به دلیل بیماری قلبی است

37591991_6251
مشروح خبر

37591991_6251

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار مرگ در استان رخ داده که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری های قلبی بوده است.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، ابراهیم شکیبا در همایش سفیران سلامت دانش آموز اظهار داشت: ۴۷ هزار سفیر سلامت دانش آموز با کمک آموزش و پرورش تربیت شده و در این میان آموزش و پرورش رسالت بسیار بزرگی را برعهده گرفته است.
وی گفت: سال گذشته در استان کرمانشاه ۱۰ هزار مرگ و میر رخ داد که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری‌های قلب و عروق، ۱۴ درصد سرطان و ۱۲ درصد دیابت بوده است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه آمار مذکور نشان دهنده این است که مسیر گذر مرگ و میر از بیماری‌های واگیر به غیرواگیر است بیان کرد: عمده مرگ و میرهای رخ داده شده در استان ما نیز بر همین روال است.
وی با بیان اینکه بیماری‌های واگیر قابل پیش گیری هستند، عنوان کرد: بیماری‌های مذکور با مدیریت تغذیه و کاهش مصرف نمک، شکر و نیز داشتن تحرک بدنی، فعالیت‌های جسمانی و پرهیز از مصرف دخانیات به طور چشمگیری کاهش می‌یابند.
شکیبا خاطرنشان کرد: دانش آموزان آینده سازان مملکت ما هستند و می‌توانند در ترویج سلامتی نقش مهمی میان بزرگسالان ایفا کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

2 + 2 =