دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها

۴۵ درصد مرگ ها در کرمانشاه به دلیل بیماری قلبی است

image_pdfimage_print

37591991_6251

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار مرگ در استان رخ داده که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری های قلبی بوده است.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، ابراهیم شکیبا در همایش سفیران سلامت دانش آموز اظهار داشت: ۴۷ هزار سفیر سلامت دانش آموز با کمک آموزش و پرورش تربیت شده و در این میان آموزش و پرورش رسالت بسیار بزرگی را برعهده گرفته است.
وی گفت: سال گذشته در استان کرمانشاه ۱۰ هزار مرگ و میر رخ داد که ۴۵ درصد آن ناشی از بیماری‌های قلب و عروق، ۱۴ درصد سرطان و ۱۲ درصد دیابت بوده است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه آمار مذکور نشان دهنده این است که مسیر گذر مرگ و میر از بیماری‌های واگیر به غیرواگیر است بیان کرد: عمده مرگ و میرهای رخ داده شده در استان ما نیز بر همین روال است.
وی با بیان اینکه بیماری‌های واگیر قابل پیش گیری هستند، عنوان کرد: بیماری‌های مذکور با مدیریت تغذیه و کاهش مصرف نمک، شکر و نیز داشتن تحرک بدنی، فعالیت‌های جسمانی و پرهیز از مصرف دخانیات به طور چشمگیری کاهش می‌یابند.
شکیبا خاطرنشان کرد: دانش آموزان آینده سازان مملکت ما هستند و می‌توانند در ترویج سلامتی نقش مهمی میان بزرگسالان ایفا کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*