103 کودک بی سرپرست در انتظار خانواده

57554500

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 37 نوزاد و کودک بدسرپرست و بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی، صاحب خانواده شدند.
به گزارش باختر، فاطمه رضوان مدنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نگهداری 24 نوزاد شیرخوار و 79 کودک و نوجوان بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز بهزیستی گفت: مراکز مختلفی برای نگهداری نوزادان و کودکان بدسرپرست و بی سرپرست وجود دارد و نوزادان دو روزه تا 2.5 ساله در شیرخوارگاه و کودکان با سن بیش از 2.5 سال در مراکز شبه خانواده بهزیستی نگهداری می شوند.
وی حداکثر سن نگهداری کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز بهزیستی را 18 سال عنوان کرد.
رضوان مدنی با ترغیب و توصیه خیرین و مردم به نگهداری از این نوزادان و کودکان و پذیرفتن آنها در خانواده های خود گفت: از ابتدای امسال 37 نوزاد و کودک تحت پوشش بهزیستی، صاحب خانواده شدند.
وی با بیان اینکه عمده خانواده ها خواستار فرزندخواندگی نوزادان زیر دو سال هستند، گفت: متاسفانه کمتر خانواده ای تمایل به فرزندخواندگی کودکان در سنین بالاتر دارد و این امر موجب شده این کودکان شانس کمتری برای صاحب خانواده شدن داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص شرایط لازم فرزندخواندگی، شرایط مالی و حقوقی را از مهمترین آنها عنوان کرد وافزود: یک خانواده برای اینکه بتواند کودک یا نوزادی را به فرزندی قبول کند باید شرایط مالی لازم را برای تامین نیازهای کودک داشته و از طرفی تضمین مالی هم بدهد، چار این امکان وجود دارد با فوت یکی از والدین کودک مجددا بدون هیچ پشتوانه‌ای رها شود.
وی افزود: همچنین خانواده ها باید به لحاظ حقوقی دارای سوء پیشینه نبوده و با توجه به بررسی های روانشناسی، از نظر روانی نیز سالم باشند تا بتوانند محیطی امن و آرام را برای کودک رقم بزنند.
رضوان مدنی یادآور شد: همچنین والدین باید جوان یا میانسال باشند تا توانایی رسیدگی و مراقبت از کودک یا نوزاد را داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه از خیرین خواست تا پای کار آمده و هریک مسئولیت و سرپرستی کودکی را برعهده بگیرند.
وی همچنین در تشریح نیازهای مراکز نگهداری این کودکان و نوزادان گفت: نیاز اصلی در این مراکز پوشک، شیرخشک، لباس و اسباب بازی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 36 = 40