32 درصد جوانان کرمانشاه بیکارند

بیکاری
مشروح خبر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: طبق آخرین آمار نرخ بیکاری جمعیت 15 تا 24 سال کشور در تابستان امسال 23.1 درصد و در کرمانشاه 32.5 بوده است.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، حسن عزیزی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که برگزار شد، نرخ مشارکت اقتصادی را در کشور 41.8 درصد در سال 1399 اعلام کرد و افزود: این آمار در استان کرمانشاه 44.3 درصد است که نشان می دهد امید و تلاش برای اینکه جوانان کرمانشاهی در جامعه به فرصت های شغلی دست پیدا کنند، بالاتر از میانگین کشور است.
وی درخصوص آمار بیکاری استان هم گفت: میانگین نرخ بیکاری کشور طی امسال 9.5 درصد بوده که این آمار در کرمانشاه 15.2 درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اضافه کرد: براساس آمار سال 1398، تعداد 266 هزار و 435 نفر در استان کرمانشاه یا مشغول به تحصیل در دانشگاه بوده اند و یا اینکه فارغ التحصیل شده اند که از این تعداد 166 هزار و 32 نفر جزو جمعیت فعال(یا شاغل و یا اینکه جوینده کار) هستند.
وی با بیان اینکه از این تعداد 121 هزار و 100 نفر شاغل هستند، عنوان کرد: حدود 45 هزار و 532 نفر نیز از این جمعیت جویای کارند که اکثریت این افراد را کسانی تشکیل می دهند که دارای مدارک دانشگاهی حتی در رشته های فنی و مهندسی هستند.
عزیزی در ادامه اعلام کرد: نرخ بیکاری افراد بین 15 تا 24 کشور طی سال گذشته حدود 16.9 درصد بوده که این آمار در کرمانشاه 27.3 درصد است.
وی عنوان کرد: در بهار امسال این آمار در کشور به 24.5 درصد و در کرمانشاه به 28.8 درصد رسید. در فصل تابستان هم آمار کشوری 23.1 درصد و در کرمانشاه 32.5 بوده که این آمارها حاکی از آن است که رتبه اول بیکاری در جمعیت 15 تا 24 سال کشور را داریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بر لزوم برنامه ریزی برای اشتغال این گروه تاکید کرد و گفت: البته سند اشتغال استان طی سالهای اخیر تدوین شده و قرار براین است که هرساله حدود سه درصد کاهش نرخ بیکاری استان را داشته باشیم که سال گذشته این امر محقق شد.
وی اضافه کرد: برای امسال هم طبق هدفگذاری در نظر گرفته شده، باید بیش از 47 هزار فرصت شغلی را در استان ایجاد کنیم که تا به امروز باید 69 درصد از این سند محقق می شد، اما خوشبختانه 79 درصد یعنی 37 هزار و 206 شغل تحقق یافته است.
به گفته عزیزی بیشترین اشتعال ایجاد شده در استان مربوط به شهرستان های سرپلذهاب با 100 درصد، سنقر 99 درصد و صحنه با 94 درصد هدفگذاری بوده است.
وی در ادامه اعلام کرد: علاوه بر سند اشتعال، اجرای طرح هایی همچون یارانه دستمزد، مشوق بیمه ای و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز که در استان درحال اجراست می تواند به اشتغال بخشی از این جوانان فعال بیکار کمک کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =

50 + = 51