550 فقره ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تخریب 550 فقره ساخت و ساز غیرمجاز در کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
شهرام کرمی در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان کرمانشاه، با تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی استان با زمین خوران، اظهارکرد: دستگاه قضایی استان برخورد با زمین خواران و متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی را از جمله اولویت‌های اصلی خود قرار داده است.
وی تصریح کرد: هرچند تاکنون عملکرد دستگاه‌های ذیربط استان در مقابله با پدیده زمین خواری خوب بوده، اما انتظار داریم بیشتر پای کار باشند و با سرکشی‌های مداوم مانع از تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی استان شوند.
دادستان کرمانشاه به آخرین آمار بازپس گیری اراضی ملی و منابع طبیعی از متصرفین هم اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 120 هکتار از دستِ دست‌اندازان به اراضی ملی استان بازپس گیری شده است.
مدعی العموم کرمانشاه اضافه کرد: همچنین باتوجه به گستردگی اراضی کشاورزی در استان، با حجم بالایی از تغییر کاربری ها مواجه ایم که در این راستا از ابتدای امسال 550 فقره ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شده است.
وی در ادامه اشاره ای هم به آخرین وضعیت برخورد با چاه‌های غیرمجاز در استان داشت و اعلام کرد: هرچند طی یک دهه اخیر روند برخورد با چاه‌های غیرمجاز در کرمانشاه بسیار کُند بوده، اما از ابتدای امسال  شاهد تسریع در این روند هستیم که جای امیدواری دارد.
کرمی اعلام کرد: خوشبختانه طی این مدت حدود 90 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده است.
به گفته این مسئول، مسئولین آب منطقه ای استان وعده داده‌اند، تا پایان امسال 400 حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه مسدود خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 74