استاندار دستور داد: ممنوعیت هر گونه قطعی آب و برق در کرمانشاه

استاندار کرمانشاه گفت: از امروز این پذیرفتنی نیست که آب و برق محله‌ای در شهر کرمانشاه قطع باشد، مدیران مربوطه باید پاسخگو باشن
به گزارش باختر و به نقل از فارس، هوشنگ بازوند در جلسه رفع مشکل قطعی آب و برق در برخی از محلات شهر کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به شرایط استان و وضعیت ویروس کرونا، مسؤولان شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق باید تلاش خود را دوچندان کنند تا شاهد قطعی آب و خاموشی برق در استان نباشیم.
وی ادامه داد: با متوالی‌زاده، مدیرعامل توانیر تماس تلفنی داشته‌ایم و وی قول افزایش تا 700 مگاوات را داده‌اند، بنابراین دیگر پذیرفته نیست در محلات شهر کرمانشاه قطعی برق داشته باشیم که در پی این قطعی متاسفانه قطعی آب هم داریم.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: آب در بعضی ساعات در پایان شب در برخی از محلات شهر ممکن است قطعی داشته باشد که این موضوع هم سریع جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه قطعی آب و برق در روز نباید داشته باشیم، متذکر شد: از امروز این از مدیران پذیرفتنی نیست که آب و برق محله‌ای قطع باشد، باید پاسخگو باشند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: طی یک ماه گذشته 17 چاه وارد مدار شده و این موضوع موجب شده تا 480 لیتر بر ثانیه به منابع تامین آب شرب شهر کرمانشاه اضافه شد.
کاکاوند اضافه کرد: جاهای حساس مانند ایستگاه‌های پمپاژ، تصفیه‌خانه‌ها و منابع تامین (چاه‌ها) نباید قطعی برق داشته باشند و اگر احیانا به هر دلیل اگر جایی قرار است قطع برق داشته باشد باید با هماهنگی شرکت آب و فاضلاب باشد تا بتوانیم طوری برنامه‌ریزی کنیم که شهروندان قطعی آب را در طول روز نداشته باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز، افزایش بار مصرف در شبکه برق استان را به عنوان یک چالش عنوان کرد و گفت: با مشترکان کشاورزی، صنعتی، تجاری و اداری تفاهم‌نامه‌های بسته‌ایم که این دسته از مشترکان از ساعت 13 تا 17 برق خود را خاموش کنند و 21 ساعت بعدی برای آن‌ها برق مصرفی به صورت رایگان محاسبه می‌شود در طول این مدت توانستیم مدیریت بار را انجام دهیم.
مرآتی از شهروندان خواست الگوی مصرف را در دستور کار داشته باشند و خاطرنشان کرد: مصرف برق از هفته گذشته تاکنون در طول روز 690 مگاوات و شبانه به 730 مگاوات رسیده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83 + = 88